Sapphire RX590 Nitro+ sistem kitleme sorunu

EvrenS.

Hectopat
Merhaba, bugün Sapphire RX590 Nitro+ model ekran kartı aldım ancak oyundayken sistem kendisini kilitliyor ve kernel hatası veriyor. Bu hatayı aldıktan sonra Windows tekrar açılmadı ve kurtarma diski istedi, ekran kartını cıkarttım ve onboard ekran kartını kullandım sistem düzgün bir şekilde açıldı. Yarım saat bekleyip format atmak icin tekrar RX590NI taktıgımda sisteme format dahi atamadım şu an yazılımı güncelliyorum. Sorun nedir ekran kartını aldığım yere teslim mi etmeliyim?
İşlemcim: i7 Skylake 6700K
Güç kaynağım: Corsair CX750M

Selamlar dostum,

Aşağıdaki donanımlara sahibim, nedense senin gibi ekran kartını değiştirdikten sonra Kernel-Power-41 hatası almaya başladım. Ekran bir anda gidiyor, fare ve klavye ışıkları gidiyor ama anakart işlemci ekran kartı çalışıyor. Garip bir durum. Uzun bir süre araştırdım bu hatayı, gerek forumlarda gerek Microsoft sitesinde ama sorunun tek bir çözümü olmadığının sonucuna vardım. Farklı kullanıcılarda farklı çözümler işe yarıyor. Birisi güç kaynağını değiştirdiğinde sorun çözüldüğünü iletiyor fakat diğerinde çift ses sürücüsünden(duplicate audio driver) dolayı hata alıyor, devre dışı bırakıyor aygıtlardan birini. Yani kısacası donanımsal da olabilir, yazılımsal da olabilir.

Sana önerim, ekran kartı değiştirdiğini belirtmişsin, RX 590 kartlar 1 tane 8Pin, 1 tane de 6Pin güç konnektörleri ile çalışıyor. Ekran kartına bu güç kablolarını takarken arada herhangi bir çevirici falan kullanıyor musun? Güç kaynağın bu ekran kartına ve sistemin diğer bileşenlerine yetiyor mu? Eğer donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorsan, bunu anlayabilirsen, sistemini güvenli modda açıp youtube üzerindeki kernel power çözümlerini uygulayabilirsin.

Donanımım:
Gigabyte X370 Gaming Anakart
AMD Ryzen 5 2600X
16GB HyperX DDR4 3200 Bellek
MSI ARMOR GTX1060 6GB
Adata M2 SSD

Selamlar dostum,

Aşağıdaki donanımlara sahibim, nedense senin gibi ekran kartını değiştirdikten sonra Kernel-Power-41 hatası almaya başladım. Ekran bir anda gidiyor, fare ve klavye ışıkları gidiyor ama anakart işlemci ekran kartı çalışıyor. Garip bir durum. Uzun bir süre araştırdım bu hatayı, gerek forumlarda gerek Microsoft sitesinde ama sorunun tek bir çözümü olmadığının sonucuna vardım. Farklı kullanıcılarda farklı çözümler işe yarıyor. Birisi güç kaynağını değiştirdiğinde sorun çözüldüğünü iletiyor fakat diğerinde çift ses sürücüsünden(duplicate audio driver) dolayı hata alıyor, devre dışı bırakıyor aygıtlardan birini. Yani kısacası donanımsal da olabilir, yazılımsal da olabilir.

Sana önerim, ekran kartı değiştirdiğini belirtmişsin, RX 590 kartlar 1 tane 8Pin, 1 tane de 6Pin güç konnektörleri ile çalışıyor. Ekran kartına bu güç kablolarını takarken arada herhangi bir çevirici falan kullanıyor musun? Güç kaynağın bu ekran kartına ve sistemin diğer bileşenlerine yetiyor mu? Eğer donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorsan, bunu anlayabilirsen, sistemini güvenli modda açıp youtube üzerindeki kernel power çözümlerini uygulayabilirsin.

Donanımım:
Gigabyte X370 Gaming Anakart
AMD Ryzen 5 2600X
16GB HyperX DDR4 3200 Bellek
MSI ARMOR GTX1060 6GB
Adata M2 SSD
Güç kablolarını herhangi bir dönüştürücü olmadan bağladım ekran kartına donanımsal bir sorunum olsa bile anlamam maalesef. Yaklaşık 3 saattir uğraşıyorum format atamadım her defasında bir sorunla karşılaşıldı uyarısı arıyorum. Ekran kartını güncelledim şu an için bir sorun yok gibi benchmarkta stres altında 1 saat çalıştırdım sıcaklık 73 dereceyi geçmedi ama şimdi world of warcraft oynuyorum 20 dakika içinde 78 dereceyi gördü ekran kartı acaba sıcaklıktan dolayımı hata alıyorum.

@dogukanyazar88 sanırım sorunumu hallettim sorun aşırı ısınma kartım belli testleri yaparken 75 derece üstüne çıkmıyor ama oyun oynarken bazı yerlerde ekran kartı yazılımı fanın çalışmasını durduruyor bu sürede ekran kartı dahada cok ısınıyor ve 81 derece kilitleniyor bilgisayar. MSI after burner programını kurdum 3 saate yakın yüksek grafiklerde wow oynuyorum hiç bir sorun gibi şu an.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı