Sapphire RX590 Pulse 8 GB 256 Bit WattMan hatası

utku1021

Kilopat
Daha fazla  
Sistemim:
AMD Ryzen 5 2600.
G.Skill Ripjaws 8x2 3000 MHz RAM.
MSI A320M-A Pro.
Corsair VS550 80+ yeni PSU.
Sapphire RX 590 Pulse.
İlk günden beri WattMan alıyorum. İade etmeye çalıştım 14 gün içerisinde ama Hepsiburada teknik servise gönderdi ve onlar da bu sorunu bulamadı. Geçen hafta ben tekrar direkt elden servise götürdüm yine sorun bulamadılar. Ekran kartı düzgün çalışıyorsa problem nerede olabilir? Lütfen yardım edin 3 ay önce aldığım bilgisayarı servisler vs yüzünden toplam 20 gün bile kullanamadım.

MSI Afterburner'a girip -50mV deneyin.
Core Voltage ı -50 ye çekip sürekli seçilen voltajı zorla seçeneğini de işaretledim afterburner ayarlarından. Bu şekilde deneyip sonucu burada paylaşacağım. Tek merak ettiğim konu çok performans kaybı yaşatır mı bu kadar voltaj düşürmek?
MSI Afterburner'a girip -50mV deneyin.
Ve de bir sorum da şu olacak undervolt yapınca ekran kartım bozulabilir mi?/yanabilir mi?

Core Voltage ı -50 ye çekip sürekli seçilen voltajı zorla seçeneğini de işaretledim afterburner ayarlarından. Bu şekilde deneyip sonucu burada paylaşacağım. Tek merak ettiğim konu çok performans kaybı yaşatır mı bu kadar voltaj düşürmek?

Ve de bir sorum da şu olacak undervolt yapınca ekran kartım bozulabilir mi?/yanabilir mi?
Hayır zararı olmaz. Aksine karta daha düşük voltaj verdiğiniz için daha serin çalıışır.

Hayır zararı olmaz. Aksine karta daha düşük voltaj verdiğiniz için daha serin çalıışır.
Teşekkür ederim. O zaman voltaj düşürüp denemeye başlıyorum. Kartımda zaten ısınma sorunu hiç yaşamıyordum ancak daha serin çalışması yine iyi olacaktır. Tekrardan teşekkürlerimi sunarım.

Teşekkür ederim. O zaman voltaj düşürüp denemeye başlıyorum. Kartımda zaten ısınma sorunu hiç yaşamıyordum ancak daha serin çalışması yine iyi olacaktır. Tekrardan teşekkürlerimi sunarım.
İşe yarayıp yaramadığını söylerseniz aynı sorunu yaşayan diğer arkadaşlara da faydası olur.
AMD ekran kartlarında kronik bir sorun maalesef bende yaşıyorum ama en kısa zamanda Nvidia ekran kartı alacağım.
AMD kartları diye genelleme yapmak doğru değil.

Gecmiş olsun oncelikle. RX 590 en belali karttir AMD tarafindaki. Underclock yaparak cozebileceginizi dusunuyorum Radeon ayarlarindan hem MHz'i hem voltaji dusurmeyi deneyin. MHz daha fazla duşsun ki voltaj yetersiz gelmesin. 150MHz'e 75 voltaj duşulebilir gibi gozukuyor ama kendiniz deneyip uygun degeri bulmalisiniz.

Geri
Yukarı