Sapphire ServisPoint nasıldır?

Hocam ASUS servisinden de mağdur olan insanlar var. Sorunsuz bir servis yok ki bulunduğumuz yerde. Herkes para peşinde.
ASUS'dan mağdur olman zor. Çünkü bu adamın direkt kendi servisi. Diğer adamlar 2. 3. şahısları kullanıyor garanti olarak. Olmazsın demiyorum ama bu kadar bariz bir arızadan olmazsın. Ben de çalıştım arkadaşlarla.

Mesela zamanında laptop ekranı gitti, garantiye gönderdim. Not yazdım yanında "Klavyeye soda döküldüğü için hafif sıkıntı var, parasıyla değiştirmek istiyorum" dedim. Adamlardan cevap alamadım, aradım, servisle görüştürmediler. Sonra alet bir geldi, klavye de değişmiş, para almadan hem de..

Yani.. Şimdi ben monitör hariç her şeyimi ASUS'dan alıyorum. Adamlar kazandılar beni.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS dan mağdur olman zor. Çünki bu adamın direk kendi servisi. Diğer adamlar 2. 3. şahısları kullanıyor garanti olarak. Olmazsın demiyorum ama bu kadar bariz bir arızadan olmazsın. Ben de çalıştım arkadaşlarla.

Mesela zamanında laptop ekranı gitti, zamanında garantiye gönderdim. Not yazdım yanında "Kalvyeye soda döküldüğü için hafif sıkıntı var, parasıyla değiştirmek istiyorum" dedim. Adamlardan cevap alamadım, aradım, servisle görüştürmediler. Sonra alet bir geldi, klavye de değişmiş, para almadan hemde..

Yani..
Evet gördüğüm kadarıyla en sıkıntısız servis ASUS.

ASUS dan mağdur olman zor. Çünki bu adamın direk kendi servisi. Diğer adamlar 2. 3. şahısları kullanıyor garanti olarak. Olmazsın demiyorum ama bu kadar bariz bir arızadan olmazsın. Ben de çalıştım arkadaşlarla.

Mesela zamanında laptop ekranı gitti, zamanında garantiye gönderdim. Not yazdım yanında "Kalvyeye soda döküldüğü için hafif sıkıntı var, parasıyla değiştirmek istiyorum" dedim. Adamlardan cevap alamadım, aradım, servisle görüştürmediler. Sonra alet bir geldi, klavye de değişmiş, para almadan hemde..

Yani..
Hocam bu kurumlar o kadar denetsiz ki mağdur ettiklerinde hiçbir yaptırım uygulanmıyor. Sapphire Global'a yazdım anlattım durumu diyor ki global teknik servisimiz yok aldığınız yere yazın yani bu kadar saçma bir sistem olamaz.

Yani.. Şimdi ben mönitör hariç herşeyimi Asusdan alıyorum. Adamlar kazandılar beni.
Hayır kendi servisleri değil benim ekran kartım da ServisPoint'e gitti kendileri incelemdi .

Tabi zaman geçti, bazı şeyler değişmiş olabilir. Ama ben eski kafayım, manyak gibi Vatan+Asus alıyorum. Vatan'dan kasa toplattım, 2 parça arızalı çıktı, kontrol edilmesine rağmen, diğer gün geldim, özür dilediler kontrolde çıkmadığı için anında değiştirdiler.

Dediğim gibi bunlar da mükemmel değiller tabi ama bir tık kafan rahat olsun diye biraz daha ödüyorsun..Yine de en sonunda şans abi.. keşke alet bozulmasa da muhattap olmasan..

Tabi zaman geçti, bazı şeyler değişmiş olabilir. Ama ben eski kafayım, manyak gibi Vatan+Asus alıyorum. Vatan'dan kasa toplattım, 2 parça arızalı çıktı, kontrol edilmesine rağmen, diğer gün geldim, özür dilediler kontrolde çıkmadığı için anında değiştirdiler.

Dediğim gibi bunlar da mükemmel değiller tabi ama bir tık kafan rahat olsun diye biraz daha ödüyorsun..Yine de en sonunda şans abi.. keşke alet bozulmasa da muhattap olmasan..
İademi alabilirsem ben de gidip elden alacağım kartı sanırım ya da en kötü ihtimalle amazon üzerinden 1 ay zamanım çalındı ve devam ediyorlar diretmeye :)

İademi alabilirsem ben de gidip elden alacağım kartı sanırım ya da en kötü ihtimalle Amazon üzerinden 1 ay zamanım çalındı ve devam ediyorlar diretmeye :)

Hocam bir fikrim var bu konuyu Sinerji'ye ve servise mail olarak gönderin güzel bir açıklama yazarak tepkilerin diğer üyeler tarafından çığ gibi büyüdüğünü siz sorunu çözdüğünüz zaman bu konuya çözüldüğünü ekleyeceğinizi söyleyin. Çünkü sinerji eğer gerçekten iyi bir firma olsaydı o kartın yenisini size gönderip firmayla kendisi uğraşırdı burada çok büyük bir ayıp var! Şahsen ben Sinerji firmasından bir şey almam bu dakikadan sonra... Her zaman mağdurun yanındayız!

Hocam bir fikrim var bu konuyu Sinerji'ye ve servise mail olarak gönderin güzel bir açıklama yazarak tepkilerin diğer üyeler tarafından çığ gibi büyüdüğünü siz sorunu çözdüğünüz zaman bu konuya çözüldüğünü ekleyeceğinizi söyleyin. Çünkü sinerji eğer gerçekten iyi bir firma olsaydı o kartın yenisini size gönderip firmayla kendisi uğraşırdı burada çok büyük bir ayıp var! Şahsen ben Sinerji firmasından bir şey almam bu dakikadan sonra... Her zaman mağdurun yanındayız!
Bir işe yarayacağını düşünmüyorum hocam iade etmemek için ellerinden geleni yapıyorlar :) ama illa destek olmak istiyorum derseniz:

Şikayetvar üzerinden destek olmanız belki faydalı olabilir 🙏

Gelişme: THH'ye savunma sunmuş ilgili firma THH kararını beklemekteyim.

Son düzenleme:
Aklınız ve paranız değerliyse ekran kartı işlemci her neyse içini ilk siz alırken açın bakın tabii anlayan birinin gözüyle Amazon'dan RTX 3050 aldım başkasından iade manyetik poşeti anakart ve HDMI koruyucu aparatları olmadan geldi lanet ettim göndermedim. İnce hesapta GTX 1660S 1 ay kargoda kayıp diye elime ancak tüketici mahkemesi sonrası geldi fatura sararmıştı her nerede kaldıysa güvenilir bir firmanın şubesinden toplatmak veçalışır halde almak aklın yolu.

Yeni konular

Geri
Yukarı