Sarı cam kablo ile internet nasıl bağlanır?

388058

Hectopat
Merhaba. Biz yeni tasındık ve haliyle binada altyapı yoktu. Neyse ki tasındıktan 2-3 hafta sonra kazı yaptılar ve siyah ankastre kutusunu taktılar. Sonra elektrikçi çağırdık ve prizin içinden sarı cam kabloyu cıkardı. Benim sorum bundan sonraki aşamalar nedir çünkü kablonun ucu yün gibi bir şey ve bir yere takmanın imkanı yok? Türk Telekom'dan gelip taktılar diyelim. Benim su anki modemimde Hiper yazıyor ama bu sarı cam kablo fiber kablosu diye geciyormus. Eve gelen ekip yeni modem getirir mi ve ne kadar sürer gelmeleri?

20201120_001152_mfnr.jpg

O 1000 Mbps fiber evinizde GPON altyapı var başvuru yapın Türk Telekom önce ona uygun bir kutu takıyor o kutudan çıkan CAT kabloyla gelen modeme gidiyor öyle internet alıyorsunuz

Dönüştürücü takacaklar. Bir adı vardı şu an aklıma gelmiyor. O dönüştürücü ile modemine kablo çekecekler.
yani yeni modem getirneyecekler değil mi çünkü bir yerde okumuştum fiber modem ve gpon getirecekler yazıyordu
O 1000 Mbps fiber evinizde GPON altyapı var başvuru yapın Türk Telekom önce ona uygun bir kutu takıyor o kutudan çıkan CAT kabloyla gelen modeme gidiyor öyle internet alıyorsunuz
başvuru vs. yapıldı dün babam aramış türk telekomu adres istemişler

Cam kablo değil. Elektrikçiler bilgisiz. Elyaf, ışık iletkenliği yüksek kablodur o. Cimriliklerinden cam yerine en ucuz fiber neyse onu döşerler, o da bin bir taklayla.
Bu işleri apartman yönetiminin halledip sizi uğraştırmaması lazımdı. Bu kabloyu önce daireye çekmeniz gerekiyor. Koridorda sonlandırıp CAT 7 ethernet kablosuyla Asus Wi-Fi 6 Router'a bağlayın.

Cam kablo değil. Elektrikçiler bilgisiz. Elyaf, ışık iletkenliği yüksek kablodur o. Cimriliklerinden cam yerine en ucuz fiber neyse onu döşerler, o da bin bir taklayla.
Bu işleri apartman yönetiminin halledip sizi uğraştırmaması lazımdı. Bu kabloyu önce daireye çekmeniz gerekiyor. Koridorda sonlandırıp CAT 7 Ethernet kablosuyla ASUS Wi-Fi 6 Router'a bağlayın.

En iyi fiber kablo hangisi aklım karıştı?

Bu işleri apartman yönetiminin halledip sizi uğraştırmaması lazımdı. Bu kabloyu önce daireye çekmeniz gerekiyor. Koridorda sonlandırıp CAT 7 ethernet kablosuyla Asus Wi-Fi 6 Router'a bağlayın.
adam duvarın içinden çıkardı o sarı kabloyu
binanın girişinde siyah bir kutu var ordan benim odama kadar geliyormuş kablo galiba

Yeni konular

Geri
Yukarı