Çözüldü Şarj adaptörünün fiş ucu eridi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Undertaker86

Centipat
Yer
Diyarbakır
Arkadaşlar merhaba, daha önceden kötü bir 3'lü priz kullanıyordum. Sonradan o prize akım korumalı priz taktım. Duvardaki priz girişi dolabın arkasında kaldığı için mecbur 3'lü priz kullanıyorum ama demek ki priz eski olduğu için 330W şarj adaptörü fişinin ucunu eritmiş. Fotoğraflarını bırakıyorum. Bu kadar erimiş olması pek sorun oluşturur mu? Artık ikinci resimdeki gibi kullanıyorum, sorun devam eder mi? Aktarma yapmak için kullandığım 3'lü prizi de değiştirmeye ihtiyaç var mı?

Dosya Ekleri

• 1698146578449.jpg
    1698146578449.jpg
    66 KB · Görüntüleme: 97
  • 1698146578446.jpg
    1698146578446.jpg
    82,9 KB · Görüntüleme: 103
Çözüm
@Undertaker86 ark kelime anlamıyla kıvılcım demek. Aslında her zaman olur ama çoğunlukla gözle görülmez ve sesi duyulmaz. Sizde ise çat sesleri duymanız daha olası. Akım korumalı prizler içinde bulunan varistör sayesinde yüksek voltaj koruması yapar. Attığım kablo da gayet kaliteli ve güzel bir kablo.
İlk olarak adaptöre gelen kablo sökülebilir tipte ise bunu değiştirip deneyebilirsiniz. Resimdeki olay içi yıpranmış priz sebebiyle çok görülüyor.

İlk olarak adaptöre gelen kablo sökülebilir tipte ise bunu değiştirip deneyebilirsiniz. Resimdeki olay içi yıpranmış priz sebebiyle çok görülüyor.
evet değiştirilebilir fakat orijinalini nasıl bulacağım hakkında hiç bir fikrim yok. Bu miktarda olsa bile kullanmaya devam etmem bilgisayara zarar verir mi? Aldığım önlemden sonra erime devam etmeyecekse kafama takmayacaktım. Hala devam etme ihtimalinin olduğunu mu söylüyorsunuz? Aktarma yapmak için kullandığım prizi de kaliteli bir ürünle değiştireceğim. Kabloyu değiştirmek dışındaki bütün önlemleri alsam bile bu sorun yine de devam eder mi?

@Undertaker86 ark kelime anlamıyla kıvılcım demek. Aslında her zaman olur ama çoğunlukla gözle görülmez ve sesi duyulmaz. Sizde ise çat sesleri duymanız daha olası. Akım korumalı prizler içinde bulunan varistör sayesinde yüksek voltaj koruması yapar. Attığım kablo da gayet kaliteli ve güzel bir kablo.

Çözüm
Sizi gayet iyi anladım fakat merak ettiğim bunun bilgisayara zarar verme ihtimalinin olup olmadığı? Başından beri bunu merak ediyorum. Zararı yoksa kafaya takmayacağım. Sizi de meşgul ettim hakkınızı helal ediniz efenim.😊

Yeni konular

Geri
Yukarı