Şarj aletinin takılı olduğu priz performansı etkiler mi?

Makaleler
1
Arkadaşlar, bu forumda 2-3 kişinin uzatma kablosu veya 3lü-5'li kullanımının şarj adaptöründen alınan verimi (watt) düşürüyor dediğini gördüm. Açıkçası bana pek mantıklı gelmedi. Belirli bir direnç gösteriyordur uzatma kablosu vb. ama bu şarj aletinin watt değerini düşürecek kadar etki eder mi? Bu da FPS'yi düşürür mü? Etkilese bile oyun oynarken şarj azalması lazım, FPS'yi etkilememesi lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
"uzatma kablosu veya 3lü-5'li kullanımının şarj adaptöründen alınan verimi (watt) düşürüyor dediğini gördüm"
Hatalı bilgi. Priz çoklayıcılar kaynaktan alınan amper değerini yükseltmez veya düşürmezler ama sen bir kaynağa çok fazla amper çeken; ütü, tost makinesi, elektrik sobası veya 30 bilgisayar gibi bağlarsan amper yetmemesi gibi bir durum oluşabilir. Ne demek istediğimi anladın sanıyorum.

Ekleme: Böyle bir durumu tespit edebilmek için herhangi bir cihaz kullanmana gerek yok. Cihazında pil yoksa amper yetmediği durumda aniden bilgisayarın kapanacaktır. Pil varsa adaptör gücü yetmediği için pil gücüne geçecektir anlık olarak kapanmamak için.

Ben de böyle düşünüyordum ama şaşırdım birkaç kişiden duyunca.
Hatalı bilgi. Priz çoklayıcılar kaynaktan alınan amper değerini yükseltmez veya düşürmezler ama sen bir kaynağa çok fazla amper çeken; ütü, tost makinesi, elektrik sobası veya 30 bilgisayar gibi bağlarsan amper yetmemesi gibi bir durum oluşabilir. Ne demek istediğimi anladın sanıyorum.

Ekleme: Böyle bir durumu tespit edebilmek için herhangi bir cihaz kullanmana gerek yok. Cihazında pil yoksa amper yetmediği durumda aniden bilgisayarın kapanacaktır. Pil varsa adaptör gücü yetmediği için pil gücüne geçecektir anlık olarak kapanmamak için.

Geri
Yukarı