Şarj aletleri yavaş şarj ediyor

Kibar Feyzo

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler. Bugün şarj aletim yavaş şarj ettiğinden telefoncuya şarj aleti almaya gittim. 4 veya 5 tane şarj aleti denedim. 4 tanesinde Quick Charge 3.0 destekliydi. Benim telefonum da Quick Charge 3.0 destekli. Fakat Ampere uygulamasında test ettiğimde 1000 mA üstü değerler görmedim. Toplamda 6 7 saniye takılı durmuştur. Evdeki şarj aletim maksimum 1500 civarı değerler görüyorum. Evde muhtemelen orijinal bir Samsung şarj aleti var. 3000 mA değerleri görüyorum fakat başkasının olduğu için kullanamıyorum. Benim mi bir yanlışım var anlamadım. 5 tanesinin 5'i de yavaş şarj etmez diye düşündüm.

Hızlı şarj başli özelligi varsa eder bir de telefon sarjda iken hizlı şarj özelliği var ise aktif edilmeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonu uzun zamandır kullanıyorsanız giriş yerindeki tozları temizleyin. Ondan oluyor genellikle.

Dandik ürünlerde üzerinde ne yazdığı çok da önemli değil. Zaten şarj aletlerinin üzerinde voltaj ve akımı yazar, ona göre seçebilirsin. Ayrıca şarj aleti olarak orijinal ürün kullanmanı tavsiye ederim. Önemli bir konu. Telefonun modeli neydi?

Dandik ürünlerde üzerinde ne yazdığı çok da önemli değil. Zaten şarj aletlerinin üzerinde voltaj ve akımı yazar, ona göre seçebilirsin. Ayrıca şarj aleti olarak orijinal ürün kullanmanı tavsiye ederim. Önemli bir konu. Telefonun modeli neydi?
MI 8 Lite. Syrox markalı bir üründe Quick Charge 3.0 ve 3.0A yazıyordu. Fakat sonuç yine aynıydı. :/

Benim eski Samsung J7 de orijinal şarj kablosu geç ederdi başliktaki kabloyu çıkarıp kisa bir kablo vardi hızlı şarj olurdu.

Şimdi benim telefonu denedim, powerbank ile 2100 mA ile şarj oluyor. Powerbank hızlı sarj özellikli. Telefonum da yine 18 W hızlı şarj özellikli.

Telefoncuda denediğin şarj aletlerinin hepsi Syrox gibi markalar mıydı? Orijinal veya kaliteli, lisanslı bir ürün ile denedin mi? Evdeki Samsung ile sorunsuz çalışmış sonuçta. Sorun bence denediğin aletlerde.

Geri
Yukarı