Şarj sınırı %80 olmasına rağmen %80'i geçiyor

fiesta212

Centipat
Daha fazla  
iPhone 15 yüzde 80 sınırı koymama rağmen yüzde 80'i geçiyor, 83 falan oluyor. Nedenini bilen varsa söyleyebilir mi?

Bahsettiğiniz şey İyileştirilmiş Pil Şarjı. Bu özellik pilinizi %80'den sonra şarj etmeyi kesmez. Eğer sıcaklık fazla ise bekletir, sıcaklık normale dönünce devam eder ve %80'den sonra yavaş bir şekilde şarj eder bu sayede pilin ömrünü korur.

Gündelik kullanımınıza göre şekillendiriyor o ayar. Örneğin günde telefonu çok az açan biriyseniz ona göre şarjı düşük eder ve batarya saglıgını korur.

Bahsettiğiniz şey iyileştirilmiş pil şarjı. Bu özellik pilinizi %80'den sonra şarj etmeyi kesmez. Eğer sıcaklık fazla ise bekletir, sıcaklık normale dönünce devam eder ve %80'den sonra yavaş bir şekilde şarj eder bu sayede pilin ömrünü korur.

Ama iyileştirilmiş pil şarjı açık değil onun yerine yüzde 80 sınırı var.

Bende de aynısı oldu, 80% sınırı açık olmasına rağmen sınırı geçiyor 95% kadar yavaş doldurdu sonra ben şarjdan çıkardım. Güncelleme geldikten sonra oldu.

Bende daha geçtiğimiz pazar bir tane 13 aldım iPhone 13 de de iyileştirilmiş pil sağlığı şeyini açmama rağmen telefonu şarja taktım uyudum kalktığımda şarj fulldu. Bilen varsa yardımcı olsun bizim fişten cekmemiz mi lazım yoksa 80 e gelince.

Bende daha geçtiğimiz pazar bir tane 13 aldım iPhone 13 de de iyileştirilmiş pil sağlığı şeyini açmama rağmen telefonu şarja taktım uyudum kalktığımda şarj fulldu. Bilen varsa yardımcı olsun bizim fişten cekmemiz mi lazım yoksa 80 e gelince.

İyileştirilmiş pil zaten %100 şarj eder

Bende Samsung var o özelliği açınca 85 de şarj duruyor, isterse 1 gün takılı kalsın 85'i geçmiyor. Zaten normal şartlarda da telefonlar %80'den sonra şarj hızı düşer, pil dolmakta zorlanır, IPhone'un öyle bir ayar açtırıp yine 100'e kadar doldurması bayağı saçma geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı