R5 7600X sistem BIOS güncelleme esnasında kapandı ve açılmıyor

Daha fazla  
Merhaba PC'ye BIOS yükleme esnasında reset attı ve bir daha da açılmadı. Q-flash denememe rağmen hiçbir şekilde ekran alamıyorum. Simsiyah.
Kasa içi donanımlarım aktif bir şekilde çalışmakta fakat klavye mouse herhangi bir güç gelmiyor.

Anakart: B650M dsh3.
İşlemci: 7600X.

Şöyle bir söylenti var; BIOS güncelleme bitmeden güç kesilir PC kapanır ise sistem açılmaz BIOS bozulur ne kadar doğru bilmiyorum.

BIOS pilini çıkarıp geri takmayı dene din mi?
Evet denedim malesef olmadı

Şöyle bir söylenti var; BIOS güncelleme bitmeden güç kesilir PC kapanır ise sistem açılmaz BIOS bozulur ne kadar doğru bilmiyorum.
Şöyle bir söylenti var; BIOS güncelleme bitmeden güç kesilir PC kapanır ise sistem açılmaz BIOS bozulur ne kadar doğru bilmi

Eğer dediğiniz doğruysa ne yapılması gerekiyor peki ?

Evet denedim maalesef olmadı.

Eğer dediğiniz doğruysa ne yapılması gerekiyor peki?

Brick olmus anakartınız anladıgım kadarıyla, servise gonderin BIOS cipini yüklesinler anakarta. BIOS flashback tusu varsa sansınızı deneyebilirsiniz, onun haricinde yapacagın bir şey yok.

Evet denedim maalesef olmadı.

Eğer dediğiniz doğruysa ne yapılması gerekiyor peki?

Brick olmus anakartınız anladıgım kadarıyla, servise gonderin BIOS cipini yüklesinler anakarta. BIOS flashback tusu varsa sansınızı deneyebilirsiniz, onun haricinde yapacagın bir şey yok.

Aynen sizin yapabileceğiniz çok bir şey yok arkadaşın dediği gibi. Sistem açılmazsa servise verin onlar halleder.

Yeni konular

Geri
Yukarı