Şarjda değilken düşük FPS sorunu

saddfaf

Decapat
Dizüstü bilgisayarım şarjda iken oynadığım oyundan 230-240 FPS arası alıyorum. Çıkardığımda ise 30-40 FPS alıyorum. Bunun çözümünü paylaşır mısınız? Hikaye anlatmamanızı önemle rica ediyorum. Kuzenim var. Dizüstü bilgisayarının ekran kartı AMD 1 GB ve şarjda değilken hiç kasma sorunu da yok onda. Benim ekran kartım onunkinden daha iyi, NVIDIA GeForce 940M 2GB yani şarjda değilken onu bunu minimuma düşür demeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hikaye anlatmadan direk söylüyorum, dizüstü prize takılı şekilde oyun oynamak gerekiyor. Nvidia GeForge Experience üzerinden "Battery Boost" seçeneğini kapatmak bir süre işe yarasa bile, pil gücü azaldıkça tekrar devreye girecek.

Sağ alt köşedeki batarya simgesine sağ tıklayıp Güç Seçeneklerine geçin. Güç planı olarak Yüksek Performansı seçin. Bunun dışında bende de Geforce 950M var bu tip ekran kartları fazla güç harcadığından şarjda değilken düşük fps alırsınız. Bu gayet olağan bir durumdur.

Sağ alt köşedeki batarya simgesine sağ tıklayıp Güç Seçeneklerine geçin. Güç planı olarak Yüksek Performansı seçin. Bunun dışında bende de Geforce 950M var bu tip ekran kartları fazla güç harcadığından şarjda değilken düşük fps alırsınız. Bu gayet olağan bir durumdur.
Bende öyle düşünmüştüm. AMD yi kötülemek gibi olmasın ama kuzeniminki 1gb amd ekran kartı var. Çünkü on
Başka bir çözüm yolu yokmu?

Bir çözüm yolu yok yeni nesil bilgisayarlar bu şekilde fazla güç harcarlar, eskisi gibi sürekli şarjda kullanırsam batarya bozulur gibi bir düşünceniz olmasın.Aynı şekilde MSI GL626QD kullanıyorum 950M ekran kartı var. Arkadaşımın ise Toshiba marka pc kullanıyor ekran kartı ise İntel marka bir ekran kartı çok iyi bir şey değil yani.Elektrikler kesildiğinde LoL de benden yüksek fps alıyordu. Ben bilgisayarı alalı 1 yıldan fazla oldu sürekli şarjda kullanıyorum ve günün %85 i bilgisayar rbaşında geçiyor diyebilirim. Bataryamda herhangi bir bozulma veya performans düşüklüğü gözle görünür şekilde olmadı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı