Şarjı hızlı biten telefonu sıfırlamak fayda eder mi?

umutctn

Femtopat
2.el telefonum var. 3 hafta önce almıştım. Önceki sahibi telefonu sıfırlamamış. Şarjı biraz hızlı bitiyor bir de. Sıfırlarsam bir etkisi olur mu?

%250 gibi bi artıştan bahsediyorsunuz, gerçekçi değil.

Az biraz yardımcı olacaktır ancak harikalar beklemeyin.
Bizzat deneyimledim, harikalar yaratacağını iddia edip boşa umutlandırma gibi bir amacım yok. 3 yıldan fazladır kullandığım cihazda bir defa bile önbelleği temizlememiş olan ben, hard reset sonrasında cihazın sıfır haline döndüğünü gördüm keza şarjın da aynı şekilde.

Gereksiz bir yol olur. Hard Reset zaten tüm sistemi sıfırlayacak ve cihazı güncel kurulu OS sürümü ile fabrika çıkışı hale getirecek. MIUI sistem kullanıyorsanız önceki Mi hesabının veya aktif Mi hesabının şifresini bildiğinizden emin olun.
Hocam bide telefonda birçok uygulamayı devre dışı bıraksam şarja etki eder mi?

Hocam bide telefonda birçok uygulamayı devre dışı bıraksam şarja etki eder mi?
Bahsi geçen uygulamalar arka planda çalışıp bataryayı tüketiyorsa işe yarar ancak bu uygulamalara bağlı bir sistem bileşeni mevcutsa görevini yerine getiremeyebilir.

Hocam launcherlar aşırı şarj tüketiyor.
Evet genel olarak böyle ama ben daha önce kullandığım LG G3 ve eşimin Samsung C8'ine bu işlemi yapmıştım. Son derece memnun kalmıştık. Tabi bu biraz da arayüz ile ilgili. Mesela cihaz Xiaomi ise ve MIUI daha az şarj tüketiyorsa launcher gereksiz olur. Ayrıca bataryada sorun varsa tabii ki yazılımlar işe yaramaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı