Şarkılardan telif yemeyen kanallar

tayfunsercan

Hectopat
Daha fazla  
Bazı çok küçük kanallar mesela 300 abonelik gibi. Böyle kanallar çok bilinen sanatçıların şarkılarını 1 saatlik yapıyorlar. Nasıl telif yemiyorlar? Ya da yiyorlar ama 1000 abone yapana kadar sorun olmuyor mu? Para kazanmaları aktif olmadığı için yeseler de bir şey mi olmuyor anlamadım. Benim bildiğim 3 ihtarda kanal kapanıyor.

Bazı çok küçük kanallar mesela 300 abonelik gibi. Böyle kanallar çok bilinen sanatçıların şarkılarını 1 saatlik yapıyorlar. Nasıl telif yemiyorlar? Ya da yiyorlar ama 1000 abone yapana kadar sorun olmuyor mu? Para kazanmaları aktif olmadığı için yeseler de bir şey mi olmuyor anlamadım. Benim bildiğim 3 ihtarda kanal kapanıyor.

Telif yemesi için şarkı yapımcısının telif atması lazım muhtemelen görmemişdir videoyu

3 telif ihlalinde kanal kapanır fakat her sanatçı katı değil. Bazı sanatçılar buna izin veriyor olabilir.

Videoların açıklama kısımlarına bakıp lisans verilip verilmediğine bakabilirsiniz.

Telifli videoların çoğunu kullanırsan ihtar almazsın. Çoğu telifli içeriği kullanırsan videodan kazandığın para telif sahibine gider ama kanalına ve videona bir zarar gelmez.

3 telif ihlalinde kanal kapanır fakat her sanatçı katı değil. Bazı sanatçılar buna izin veriyor olabilir.

Videoların açıklama kısımlarına bakıp lisans verilip verilmediğine bakabilirsiniz.
Mesela bu videonun açıklamasına göre durumu nedir? Heralde 1000 abone yapmak için böyle yapıyor. İhtar yiyip devam ediyor. Para kazanmadığı için sorun olmuyor gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sanatçı Şarkıyı YouTube'ye lisanslamışsa sorun olmaz
Mesela bu şarkı orijinalinde trendlerde. Bu kişinin videosunun durumu nedir lisans olarak?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mesela bu videonun açıklamasına göre durumu nedir?
Gördüğünüz gibi bir şekilde izin vermiş duruyor. Bu sanatçıdan sanatçıya değişiklik gösterebilir.

1605538834582.png

Yeni konular

Geri
Yukarı