Sarma sigara

OrganikYumurta

Hectopat
Yer
Yalova
Daha fazla  
Arkadaşlar malum sigara fiyatları, sarma sigara içeniniz var mı? Ne kadara geliyor? Kaç paket çıkar? Filtre falan nereden temin edebilirim ucuza? Bir de makine falan diyorlar gerekli mi tam olarak? Bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oda arkadaşım yapıyor. Calbor filtre mi ne alıyor. 200 tane oluyor içinde. 25 lira tutuyor. Zımbırtısı var onun bir de tütünü içine sokabilmek için. Onun fiyatını bilmiyorum. Tütünü kafana göre alabilirsin 20 liralık, 50 liralık vs. 1 tekel sigara = 5-6 sarma sigara ediyor yanılmıyorsam.

İnternette 1 paket fiyatına 10 paket falan gibi şeyler okumuştum ama şaşırdım bir anda böyle bir imkan varsa hemen alıyim diye :) filtre 25 lira o zaman 200 tane için peki kağıt ne kadar ? tütün 20 tl lik alsam 200 sigara çıkarmı ? hangi tütünü kullanıyorsunuz mesela internettenmi alıyorsunuz neresi ucuzdur ?

Ben instark tütün kullanıyorum. Bir paketi 38 TL 200 sigara yaptığımda 1 paketlik kadar daha tütün kalıyor ne kadar sıkı ı sandığına bağlı aslında. Normal tekel sigarasından tütüne başlayacaksan zaten tavsiyem bu şekilde işlenmiş tütünlere yönelmen. Yoksa Adıyaman'a vs alışman mümkün değil.

elle sarma yada makineyle sarabilirsin . Ben ikisini de denedim elle sardığımda aylık sigara masrafım 100 tlyi geçmiyor . Makine ile sardığımda da tabi kalite değişiyor 150-175 tl arası
kulladngıım tütün watsons 200 gram 40 tl her tütüncüde bulabilirsin
makine 10 20 en fazla 30 lira yere göre değişir
200 lü makaron da watsons alıyorum 30 tl
elle sarmak istersen de watsons kağıtlar 1 tl
açık filtlerde 50 tanesi 1 tl oluyor ortalama

Ben instark tütün kullanıyorum. Bir paketi 38 TL 200 sigara yaptığımda 1 paketlik kadar daha tütün kalıyor ne kadar sıkı ı sandığına bağlı aslında. Normal tekel sigarasından tütüne başlayacaksan zaten tavsiyem bu şekilde işlenmiş tütünlere yönelmen. Yoksa Adıyaman'a vs alışman mümkün değil.

işlenmemiş olanlar daha az kimyasal barındırıyor sanırım ama buna göre de daha sertmi oluyor tadı ? Birde 1 paketi 200 gram mı ?

elle sarma yada makineyle sarabilirsin . Ben ikisini de denedim elle sardığımda aylık sigara masrafım 100 tlyi geçmiyor . Makine ile sardığımda da tabi kalite değişiyor 150-175 tl arası
kullandığım tütün watsons 200 gram 40 tl her tütüncüde bulabilirsin
makine 10 20 en fazla 30 lira yere göre değişir
200 lü makaron da watsons alıyorum 30 tl
elle sarmak istersen de watsons kağıtlar 1 tl
açık filtlerde 50 tanesi 1 tl oluyor ortalama

Makaron makine için kullanılıyor sanırım.Watsons da içimi nasıldır acaba merak ettim işlenmiş tütünlerden herhalde ?

1 tane 20 sigaralık paket 5 lira olması lazım. Geçen sene öyleydi. Ancak kendin kağıt, filtre, makaron (sarma aletinin adı) ve kiloluk tütün alırsan totalde paketini 4 liraya kadar indirip daha da karlı hale getirebiliyordun. Hala böyle mi bilmiyorum. Ancak bu kadar ucuz olması demek güvenilirlik açısından sakınca yaratıyor. Tütünün içine çer, çöp, gübre gibi şeyler karıştırma ihtimalleri var. Gerçek Adıyaman tütünü satan yer bulman lazım bir şekilde.

Dedem sürekli bunlardan içerdi. Bunun yüzünden akciğeri iflas etti. Eğer kısa bir ömür sürmek istemiyorsan hiç başlama en iyisi. Başladıysan da bırakman en iyisi.

Bak Bebek Yoda'ya. 50 yaşına kadar ağzına sigara sürmedi. Hala çocuk gibi duruyor. Ömrü de uzun sürer. Tam da örnek alınacak biri.

giphy.gif

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı