SAT komandoluğu sağlık şartları

WinlesT

Femtopat
Küçüklüğümden beri sat komandosu olmak hayalim ancak önümde engeller var. Ailem bırakın sat komandoluğunu sahaya inmeyen bir asker dahi olmamı kesinlikle istemiyor ancak bu bana göre çok büyük bir engel değil çünkü benim hayatım ve benim hayalim. Bir de işin sağlık kısmı var. Lütfen bilgisi olanlar bu soruyu cevaplasın. Küçükken bademcik ameliyatı oldum yani bademciklerim alındı bu sat olamama engel mi?
Küçükken apandisit ameliyatı oldum yani apandisitim yok ve vücudun görünmeyen bölgesinde olduğu için izi sıkıntı çıkarmıyor ancak apandisitimin olamaması buna engel mi?
Bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim, teşekkürler.(İnternette araştırmama rağmen bir türlü bulamadım böyle bir şeyin internette olmaması veya kolay bulunamaması can sıkıcı)

Bir bilgim yok ama bahsettiğin şeylerin engel olması çok saçma olur.
Birinin gerekliliği bildiğim kadarıyla kanıtlanmadı. Zaman zaman sıkıntı çıkartabiliyor. Sende çıkartma ihitmali sıfır. Bu bir dezavantaj değil, avantaj olmalı.
Diğerinin işlevi olsa da yine bildiğim kadarıyla gerekliliği şart değil, zaten o yüzden alıyorlar. İlkinde dediğim şeyler onun için de geçerli.
Engel olacağını sanmıyorum.

İnternetten olmaması pek de can sıkıcı değil bence. Bu tip şeylerin ayrıntısına kadar yazılmaması alışıla geldik olan. Resmi sitelerde yönetmelikler mecvuttur ve üstü kapalı şekilde bahsediliyordur diye düşünüyorum.

Bir bilgim yok ama bahsettiğin şeylerin engel olması çok saçma olur.
Birinin gerekliliği bildiğim kadarıyla kanıtlanmadı. Zaman zaman sıkıntı çıkartabiliyor. Sende çıkartma ihitmali sıfır. Bu bir dezavantaj değil, avantaj olmalı.
Diğerinin işlevi olsa da yine bildiğim kadarıyla gerekliliği şart değil, zaten o yüzden alıyorlar. İlkinde dediğim şeyler onun için de geçerli.
Engel olacağını sanmıyorum.

İnternetten olmaması pek de can sıkıcı değil bence. Bu tip şeylerin ayrıntısına kadar yazılmaması alışıla geldik olan. Resmi sitelerde yönetmelikler mecvuttur ve üstü kapalı şekilde bahsediliyordur diye düşünüyorum.

Yanlış anlama sace merakımdan soruyorum ama bende sorun çıkartma ihtimalinin sıfır olması küçükken olmamdan mı kaynaklı veya neden kanaklı? Bir de bunların cevapları hangi resmi sitede bulabilirim baktım ama söylediğin yerlere tekrardan bakmak isterim.

Yeni konular

Geri
Yukarı