SATA 2 anakartta Adata 120 GB SATA III okuma yazma değerleri

alicsndemir

Kilopat
Makaleler
5
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sorunum SATA'ların uyup uymamasında değil, uyduğunu biliyorum.
Anakartım SATA II. Şu an Seagate 500 GB'lık HDD'sini kullanıyorum. (Bad sector hatası var.)

Hız değerleri bu:

RLC3Ka.png

HDD'yi CD-ROM kısmına takacağım.
Windows ve oyunlar için Adata 120 GB SATA III SSD alacağım.

HDD'nin hız değerlerine bakılarak SSD'nin yaklaşık kaç MB/S yazma/okuma değeri alınabilir?
(SATA II'nin Max 300 MB/s verdiğini biliyorum ama yüzde kaçından faydalanabilirim.)

Sata 2 olduğuna göre işlemcin ve anakartın biraz eski olması gerekir. Muhtemelen rahat 200-250 alırsınız. Adata sandisk bunlar kronik sorunlu 1 sene sonra hız düşer ve verilerinizi bile kaybedersiniz. Öneri samsungtur.

Hocam, tahminim 250 civarında alabilirsiniz. Adata tavsiye etmem. İmkan varsa Samsung alın. Yoksa Kingston, Patriot, Apacher gibi markalar olabilir.

Adata yerine aynı fiyata Gigabyte öneririm. Muhtemelen Adata SU630 almayı düşünüyorsunuz. Kronik sorunlu olduğu için onu tavsiye etmem.

Gigabyte 120gb Ssd 2,5"sata Gp-gstfs31120gntd | Trendyol

Aynı satıcıdan sipariş etmiştim Adata'yı. Daha sipariş hazırlanmamıştı, şimdi ürünü iptal etmeden değişim talep ettim. Aynı fiyatta oldukları için cevap bekliyorum. Görseydim alırdım Gigabyte'ı direkt. Umarım sorun çıkmadan değiştirmeyi kabul ederler.
Adata SU650 120GB vs Gigabyte 120GB SSD hangisini alayım desem?

Geri
Yukarı