SATA 2 olan sisteme SATA 3 SSD takılır mı?

İsims1z

Picopat
Merhaba. Benim eski laptopa SSD takmak istiyorum. SATA 3 SSD takacağım ama bilgisayarım SATA 2. okuma ve yazma hızlarında düşüş olur mu? Olursa SSD'den tam performans alamayacak mıyım? Bilgisayarım SATA 3 olsaydı daha performanslı mı olacaktı? Tüm sorularıma cevap verir misiniz?

Evet tabii ki de düşüş olacaktır ama gene de o kadar sorun olcanı düşünmüyorum benim eski anakarta SATA 2'di ancak hızlıydı yani şimdi SATA 3 kullanıyorum aynı SSD ile fazla bir fark göremedim açıkçası.

Ama HDD kulanmaktan 1000 kat daha iyidir.

Merhaba. Benim eski laptopa SSD takmak istiyorum. SATA 3 SSD takacağım ama bilgisayarım SATA 2. okuma ve yazma hızlarında düşüş olur mu? Olursa SSD'den tam performans alamayacak mıyım? Bilgisayarım SATA 3 olsaydı daha performanslı mı olacaktı? Tüm sorularıma cevap verir misiniz?

Maksimum 300 MB/s hız alabilirsiniz. Ayrıca ben eski bilgisayarıma (laptop) Patriot Burst 120 GB takmıştım gerçekten hızlıydı pek fark yoktu yani.

Laptopuna SSD takabilirsin hocam, lakin cihaz SATA 2 desteklediği için alabileceğin hız SATA 2'nin aldığı son hız kadar alırsınız yani tam performans çalışmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı