Çözüldü SATA 2 SSD ne kadar hız destekler?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Neueste

Centipat
Daha fazla  
Dostlar bende SATA 3 SSD var ve resimdeki gibi bir kablo var. Bu kablo SATA 2 galiba. SSD değerlerim 560/530 bu değerleri alabilir miyim yoksa kablodan dolayı daha düşük mü alırım?

Dosya Ekleri

• IMG-20210502-WA0017.jpg
    IMG-20210502-WA0017.jpg
    120,3 KB · Görüntüleme: 38
Çözüm
SATA kablosunun SATA desteği diye bir şey yok. Anakartınız SATA III destekliyorsa vadedilen hızları alırsınız. Kablonun herhangi bir sınırlandırması mevcut değil.
Anakartından mı çıktı? Eğer anakart SATA 3 ise öyledir.
Anakartım SATA 3 destekliyor ama anakartımdan mı çıktı onu bilmiyorum yani hatırlayamıyorum.
SATA kablosunun SATA desteği diye bir şey yok. Anakartınız SATA III destekliyorsa vadedilen hızları alırsınız. Kablonun herhangi bir sınırlandırması mevcut değil.
Hocam üsttekiler hep 300 mb/s alırsınız diyorlar. Hangisi doğru peki? Anakartım SATA 3 destekliyor.

Hocam üsttekiler hep 300 MB/s alırsınız diyorlar. Hangisi doğru peki? Anakartım SATA 3 destekliyor.
Anakartınızın modeli nedir? Konu biraz yanlış anlaşılmış. SATA II'nin hız desteği 3 Gigabittir.
Eğer anakartınızın desteği varsa SATA III hızları alırsınız.

ECS H81H3-M7 Anakartım bu hocam
2 adet beyaz ve 2 adet siyah olmak üzere 4 tane SATA portu olması lazım. Bunlardan ikisi SATA II, ikisi SATA III. İkisi anakartın alt köşesinde, diğer ikisi de anakartın 24 pin bağlantısının yanında. Ben beyaz olanların SATA III olduğunu düşünüyorum. Hem siyah olana hem de beyaz olana bağlayıp hız testi yapmayı deneyin. 300 MB/s hızı hangisiyle geçiyorsanız o SATA III portu demektir.

2 adet beyaz ve 2 adet siyah olmak üzere 4 tane SATA portu olması lazım. Bunlardan ikisi SATA II, ikisi SATA III. İkisi anakartın alt köşesinde, diğer ikisi de anakartın 24 pin bağlantısının yanında. Ben beyaz olanların SATA III olduğunu düşünüyorum. Hem siyah olana hem de beyaz olana bağlayıp hız testi yapmayı deneyin. 300 MB/s hızı hangisiyle geçiyorsanız o SATA III portu demektir.
Hocam yani resimdeki kabloyu kullanabilirim değil mi? Bir sıkıntı yaratmaz.

Geri
Yukarı