SATA 3 SSD, SATA 2 anakarta takılırsa ne olur?

fpsdrop_alper

Decapat
Daha fazla  
İlk önce merhabalar, ben yavaş laptop kullanıyorum. Sürekli disk %100 hatası alıyorum HDD olarak. Son günlerde SSD almayı düşündüm ama çoğu SSD'ler SATA 3 ben SATA 2 olan anakartıma SATA 3 SSD taksam bir şey olur mu veya bilgisayar açılış sürelerinde ve hız bakımından değişiklik olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
SATA'nın geriye dönük uyumluluğu olduğundan sorunsuz çalışır fakat SSD'niz SATA 2 arabiriminin izin verdiği hızlarda çalışır.

Sıralı okuma yazma değerlerinde neredeyse yarı yarıya bir kayıp olsa bile IOPS ve gecikme değerleri bundan ciddi oranda etkilenmeyeceğinden performans anlamında ciddi bir kayıp hissetmezsiniz.

Senle aynı durumdayım. SATA 2 anakartta HDD ile 1.5 dakikada açılma ve %100 disk sorunu vardı. SSD aldım 20-25 saniyeye düştü açılması. %100 disk sorunu da gitti. Hız olarak SATA 2 limitine takılıyor ama yine de etkilidir.

SATA'nın geriye dönük uyumluluğu olduğundan sorunsuz çalışır fakat SSD'niz SATA 2 arabiriminin izin verdiği hızlarda çalışır.

Sıralı okuma yazma değerlerinde neredeyse yarı yarıya bir kayıp olsa bile IOPS ve gecikme değerleri bundan ciddi oranda etkilenmeyeceğinden performans anlamında ciddi bir kayıp hissetmezsiniz.

Teşekkür ederim hepinize sonsuz saygılar.

Geri
Yukarı