SATA kablosu tam oturmuyor

Muhammet1967

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayara 1 adet SSD takılı. Ben bir tane de eski Hard disk takmak istiyorum. 3 Adet SATA kablosu daha buldum, arka tarafta ve her birini bastırarak denedim. En son biri oldu ama o da şişkin. Bir sorun yaratır mı?

20200615_195059.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Şişkin durması bir soru işareti temazsızlık yaratabilir. Oksitlenmeler için silgi ile çok bastırmadan toz alır gibi silebilirsin devre elemanlarının bulunmadığı yerleri tabii ki.

Şişkin durması bir soru işareti temazsızlık yaratabilir. Oksitlenmeler için silgi ile çok bastırmadan toz alır gibi silebilirsin devre elemanlarının bulunmadığı yerleri tabii ki.

Oksitlenme silgi ile geçecek bir şey değildir. Oksitlenen devre elemanları kullanılamaz hale gelir. O zaman suya düşüp de çalışmayan telefonları silgiyle silince çalışması gerekmez mi?

Günümüz akülerinin kutup başları da oksitleme yapar ve elektriği iletmez, sıcak su ile oksit çözülerek kullanılır tekrar. Ancak bu senin durumunda söz konusu değil elektronik olduğu için oksit devre yolları arasında haberleşme sağlıyor ise aygıt çalışmaz. Ayrıca oksitleme suya düşer düşmez olacak bir şey değildir zamanlar oluşan bir şeydir yani vermiş olduğun örnek konu hakkında bilgin olmadığını gösterir.

Günümüz akülerinin kutup başları da oksitleme yapar ve elektriği iletmez, sıcak su ile oksit çözülerek kullanılır tekrar. Ancak bu senin durumunda söz konusu değil elektronik olduğu için oksit devre yolları arasında haberleşme sağlıyor ise aygıt çalışmaz. Ayrıca oksitleme suya düşer düşmez olacak bir şey değildir zamanlar oluşan bir şeydir yani vermiş olduğun örnek konu hakkında bilgin olmadığını gösterir.

Konu bilgim gayet var oksitlenme hemen oluyor demiyorum ben zaten. Suyun içinde çalışan sistemde var. Oksijen ile temas ettirmediğin sürece isterse sistemi suyun içinde yüzdür. Arkadaşın HDD'si 1 2 gün önce oluşan bir oksitlenmeye benzemiyor zaten. Nemlenme sonucu oluşan bir şey.

Konu bilgim gayet var oksitlenme hemen oluyor demiyorum ben zaten. Suyun içinde çalışan sistemde var. Oksijen ile temas ettirmediğin sürece isterse sistemi suyun içinde yüzdür. Arkadaşın HDD'si 1 2 gün önce oluşan bir oksitlenmeye benzemiyor zaten. Nemlenme sonucu oluşan bir şey.

Oksitlenme bir zarar vermeyecektir. Sisteme doğru şekilde takıldığında çalışabilir durumda görünüyor.

Bu HDD neredeyse 10 yıllık yeni bilgisayarıma taktım o kablolar yeni ve HDD'de çalışıyor olması lazım ben zorlayarak taktım ve galiba biraz ufak kaçtı veya büyük sisteme böyle monte etsem sıkıntı çıkar mı?
Cevap vericek yokmu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı