SATA RAID/AHCI sürücüleri gerekli mi?

Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar,
Daha önce açtığım konuda belirtmiştim, bir takılma sorunu var bilgisayarımda. Bir türlü çözemedim.
Bu yüzden ben de diğer 3 diski çıkardım.
Tek SSD olarak kullanıyorum, bu sürücüleri kurmam gerekli mi?
Ve bu üstteki sürücüyü nasıl kurmam gerekiyor?

21312.png

Bu sürücüler diskin performansını etkileyebiliyor, tavsiyem bunları yüklemeden önce AS SSD Benchmark ile performans testi yapmanız ondan sonra yüklerseniz fark olup olmadığını görebilirsiniz. Ayrıca BIOS'unuzun içerisinde SATA/AHCI firmware'leri zaten bulunur. SATA, RAID/AHCI modüllerinin olmaması diye bir durum yok.

Arkadaşlar selamlar,
Daha önce açtığım konuda belirtmiştim, bir takılma sorunu var bilgisayarımda. Bir türlü çözemedim.
Bu yüzden ben de diğer 3 diski çıkardım.
Tek SSD olarak kullanıyorum, bu sürücüleri kurmam gerekli mi?
Ve bu üstteki sürücüyü nasıl kurmam gerekiyor?

Eki Görüntüle 680432

RAID mode hakkında bilgim yok fakat Intel Rapid Storage'i yüklemelisin

Bu sürücüler diskin performansını etkileyebiliyor, tavsiyem bunları yüklemeden önce AS SSD Benchmark ile performans testi yapmanız ondan sonra yüklerseniz fark olup olmadığını görebilirsiniz. Ayrıca BIOS'unuzun içerisinde SATA/AHCI firmware'leri zaten bulunur. SATA, RAID/AHCI modüllerinin olmaması diye bir durum yok.
Teşekkür ederim yüklemesem de olur yani.
RAID mode hakkında bilgim yok fakat Intel Rapid Storage'i yüklemelisin
Teşekkür ederim.

O sürücüler sende yüklü zaten. Güncelleme seçeneği çıkmıştır. W8 ve W10 yüklerken otomatik olarak kuruluyor. Güncellemek zorunda değilsin. Ben de güncellemiyorum. Güncellediğimde performansın azaldığını gördüm. RAID mod kullanıyorum ama.
1601023337373.png

O sürücüler sende yüklü zaten. Güncelleme seçeneği çıkmıştır. W8 ve W10 yüklerken otomatik olarak kuruluyor. Güncellemek zorunda değilsin. Ben de güncellemiyorum. Güncellediğimde performansın azaldığını gördüm. RAID mod kullanıyorum ama.
Eki Görüntüle 680457

Bende o ekran böyle:

213123.png

Yeni konular

Geri
Yukarı