SATA SSD için SATA kablosu önerisi

Bir şey değil. Düşününce 15cm biraz kısa geldi, attığımda 40cmmiş zaten, onu alıp geçebilirsiniz. Renk sorun olursa bulursunuz artık siyahından.
Hocam benim de aklımda siyah renk ve ortalama olarak 50 CM bir kablo almak var. Daha önce hiç SATA SSD bağlantısı yapmadım o da benim için bir ilk olacak ama umarım zorlamaz beni.

Hocam benim de aklımda siyah renk ve ortalama olarak 50 cm bir kablo almak var. Daha önce hiç SATA SSD bağlantısı yapmadım o da benim için bir ilk olacak ama umarım zorlamaz beni.

Çok basit hocam. Spec Delta'ya özel video bile bulursunuz. Arkada 2.5 inç için 2 plaka var, birini söküp SSD'yi ona vidalayıp plakayı tekrar yerine vidalayacaksınız. Vidanız yoksa (çünkü bu vidalar yine anakart kutusunda) HDD boşluğuna doğru sokun gitsin bir şey olmaz ona, kablosunu takmak da kolay olur. Bir SATA kablosu anakart-SSD arası, bir de SATA Power takacaksınız PSU'dan.

Çok basit hocam. Spec Delta'ya özel video bile bulursunuz. Arkada 2.5 inç için 2 plaka var, birini söküp SSD'yi ona vidalayıp plakayı tekrar yerine vidalayacaksınız. Vidanız yoksa (çünkü bu vidalar yine anakart kutusunda) HDD boşluğuna doğru sokun gitsin bir şey olmaz ona, kablosunu takmak da kolay olur. Bir SATA kablosu anakart-SSD arası, bir de SATA Power takacaksınız PSU'dan.
Çok teşekkürler hocam. Olmadı müsait olduğum bir zamanda Anakart kutusunun içini kontrol etmem gerekecek galiba. Çünkü bu vida işi de varsa illa bakılması lazım.

Çok teşekkürler hocam. Olmadı müsait olduğum bir zamanda Anakart kutusunun içini kontrol etmem gerekecek galiba. Çünkü bu vida işi de varsa illa bakılması lazım.
Kasayı hazır aldıysanız firmalar vida ıvır zıvırı anakart kutusuna koyuyor. Yoksa vida kasanın. Siz kendiniz topladıysanız anakart kutusunda vida yoktur, sata kablosu vardır.

Kasayı hazır aldıysanız firmalar vida ıvır zıvırı anakart kutusuna koyuyor. Yoksa vida kasanın. Siz kendiniz topladıysanız anakart kutusunda vida yoktur, sata kablosu vardır.
Hocam ben kendim toplamadım İtopya toplayıp gönderdi bana sadece ekran kartını kendim takmıştım. Anakart kutusunun içinde bir kaç kablo gördüğümü hatırlıyorum ama vida vb. bir şey görmedim hatta ekran kartını montelemek için bile vida yoktu maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı