SATA SSD mi alsam yoksa M.2 SSD mi?

Bütçe
1100 TL

redwhite

Kilopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Crucial P5 500GB
Anakart
Gigabyte B450M H
Herkese merhaba, şu anda kullandığım SSD'nin boyutu artık yeterli gelmiyor. Bu yüzden SSD'mi değiştirme kararı aldım. Almak istediğim SSD'nin boyutu 500 GB civarı. Ama SATA SSD mi alsam yoksa M.2 SSD mi alsam karar veremedim. Yazılımla ilgileniyorum. Kullandığım programlar Unity, Visual Studio, Adobe programları, SQL server, Blender, 3DS Max gibi programlar. Bu programların hızlı çalışmasını istiyorum. Normal bir 500 GB'lık bir SATA SSD işimi görür mü? Yoksa M.2 NVMe SSD alsam hız konusunda çok fazla bir değişiklik olur mu?

Herkese merhaba, şu anda kullandığım SSD'nin boyutu artık yeterli gelmiyor. Bu yüzden SSD'mi değiştirme kararı aldım. Almak istediğim SSD'nin boyutu 500 GB civarı. Ama SATA SSD mi alsam yoksa M.2 SSD mi alsam karar veremedim. Yazılımla ilgileniyorum. Kullandığım programlar Unity, Visual Studio, Adobe programları, SQL server, Blender, 3DS Max gibi programlar. Bu programların hızlı çalışmasını istiyorum. Normal bir 500 GB'lık bir SATA SSD işimi görür mü? Yoksa M.2 NVMe SSD alsam hız konusunda çok fazla bir değişiklik olur mu?
Bu programlar için NVMe SSD alınmalı. SATA bu kadar ağır işlerde yavaş kalabilir. İyi bir NVMe ile kafanız da rahat eder.

Anakartta 1 adet NVMe girişi var, değiştirmek isteseniz 1TB NVMe'ler 1500TL civarlarında. Bana kalırsa giriş seviyesi bir 960GB veya kaliteli 500GB SATA SSD iş görebilir. Dönüştürücü ile de 500GB NVMe takılabilir ama o konulara pek hakim değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı