SATA SSD USB'ya da Type-C aparat ile kullanılabilir mi?

ia999999999bk

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. amazon.com'dan aldığım taşınabilir diye geçen fakat ne USB girişi ne de herhangi bir kablo durumu olan SSD'mi acaba bir aparat ya da herhangi bir şey ile Type-C'ya da USB girişinden kullanabilir miyim?

Amazon.com.tr aldığım ssd bu

https://www.amazon.com.tr/Coverzone-notebook-HardDiskleri-Taşınabilir-HardDiske/dp/B0CBXMS7KB/ref=sr_1_22?crid=1WT79GPD10ZHE&keywords=ssd+kutu&qid=1693993087&s=computers&sprefix=ssd+k%2Ccomputers%2C337&sr=1-22 bir de acaba şu ürünle kullanabilir miyim SSD'mi?
Evet kullanabilirsin ama şunu öneririm: Amazon

Ürünün yanında SATA portları var oraya bahsettiğim kablolardan birini alıp takacaksınız. Bir kablo da SSD'nin PSU'dan güç alması için kullanacaksınız. SSD'lerin kutusundan kablo çıkmaz sizin elinizde varsa takarsınız yoksa bir yerden alıp takmanız gerekir.

Ürünün yanında SATA portları var oraya bahsettiğim kablolardan birini alıp takacaksınız. Bir kablo da SSD'nin PSU'dan güç alması için kullanacaksınız. SSD'lerin kutusundan kablo çıkmaz sizin elinizde varsa takarsınız yoksa bir yerden alıp takmanız gerekir.
Anladım hocam lakin ben laptop kullandığım için bu konuyu açmıştım yine de teşekkürler.

Evet kasayı açacaksınız içinde SSD'nin gireceği bir bağlantı yeri olacak oraya takıp kapatıp direkt kullanmaya başlayabilirsiniz.
Anladım peki ısı problemi falan olur mu masa da kullanıcam da çünkü

Bahsettiğim kablo bu :

1693993411324.png

External SSD için güç kablosuna ihtiyacın yok. Niyetini şimdi anladım.

Geri
Yukarı