SATA SSD ve SSD arasındaki fark nedir?

oldsteve1

Centipat
Arkadaşlar, alelacele SSD aldım. SSD SSD'dir dedim fakat herhalde yanılmışım. Soru başlıkta ki gibi, elimde Kioxia SSD var, Exceria modeli herhalde. Her neyse, konumuza dönelim. Bunun üstünde SATA SSD yazıyor, yani diğer SSD'ler gibi sadece SSD yazmıyor. Aralarında fark var mı? Varsa neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sata daha yavaştır aynı değildir.

Normalde ikisi de sata diye geçer bu SSD'lerin. NVMe hızlıdır onu o mesajda belirttim onun dışında aktarım hızı neyse odur yalnızca şekli ve yuvaları farklıdır. Örnek;

Arkadaşlar, alelacele SSD aldım. SSD SSD'dir dedim fakat herhalde yanılmışım. Soru başlıkta ki gibi, elimde Kioxia SSD var, Exceria modeli herhalde. Her neyse, konumuza dönelim. Bunun üstünde SATA SSD yazıyor, yani diğer SSD'ler gibi sadece SSD yazmıyor. Aralarında fark var mı? Varsa neler?

Fark var ama ana kartına uygun olanı seçmelisin. Örneğin benim notebookumda sadece SATA bağlantısı var. Bu yüzden SATA kullanmaya mecburum.

Sata SSD ile M2 SSD arasında, Eğer ikiside Sata 3GBS yada 6 ise fark yok.
Ama Pc Express varsa, M2 ortalama, Sata SSad'ye göre, 15-16GBS sata bağlantı arayüzü vardır.
Ve buyüzden okuma yazma ve İOPS değeri fazladır.
-Tam hatırlamıyorum ama SSD, flash bellek, Ram ile ilgili olan bir sayfada, M2 SSD'lerde olan Pc Express 4.0, Sata 32GBS değeri ile aynı diye bilgi vermişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı