Satellite C55 laptopta AM4 işlemci takılır mı?

Bütçe
2000
Daha fazla  
7 yıldır kullandığım Toshiba Satellite C55 A1 le modelinin içindeki Intel Pentium işlemcisi yakın zamanda bozuldu. Babamı ikna edemediğim için yeni PC alamiyorum. Bende işlemciyi yenilemeyi ve ek RAM almayı düşünüyorum. Fakat bilgisayar açılmadığindan dolayi anakart modelini bilmiyorum ve sanırım düşündüğüm işlemci modelini desteklemesi AM4 değerini desteklemesi lazımmış bu değeri destekleyip desteklemediğini nasıl öğrenirim? Bilgisayarın içini açsam öğrenebilir miyim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
AM4 serisi bir işlemci takman imkânsız, zira işlemcilerin markası, soketi ve bulundukları platformlar farklı (biri masaüstü biri laptop işlemcisi); ancak sorunun işlemcide olduğundan eminsen ikinci el 2. veya 3. nesil i3/i5 mobil işlemcilere bakabilirsin (sonu M ile bitiyor: i5 3230M, i3 3110M, i3 2348M gibi).

AM4 serisi bir işlemci takman imkânsız, zira işlemcilerin markası, soketi ve bulundukları platformlar farklı (biri masaüstü biri laptop işlemcisi); ancak sorunun işlemcide olduğundan eminsen ikinci el 2. veya 3. nesil i3/i5 mobil işlemcilere bakabilirsin (sonu M ile bitiyor: i5 3230M, i3 3110M, i3 2348M gibi).
Teşekkürler

Geri
Yukarı