Satılacak sistemden Windows lisansı nasıl alınır?

hasancobanogly

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 2x8 2400 Mhz
SSD veya HDD modeli
Samsung 860 Evo 250 Gb - 1tb Wd Hdd
Ekran kartı
Msi Gtx 1050 2gb
Anakart
Asus B250M-K
İşlemci
i3 7100
Merhaba arkadaşlar, şu an kullandığım Windows 10 bilgisayarımı satıyorum. Yeni sistem toplayacağım, ben bu kullandığım Windows'u internetten almıştım. Bunu kullanmaya devam etmek istiyorum, nasıl yapabilirim? HDD ve SSD de gidecek, ben sistemi sattıktan sonra sipariş vereceğim. Yeni sistemi bu sistemi kendime nasıl ayıracağım? Satacağım sisteme hangi işletim sistemini nasıl kuracağım hiçbir fikrim yok. Şu an yoğun çalıştığım için fazla vaktim de olmuyor, uğraşıp araştıramıyorum pek. Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-08-15 015544.png
    Ekran görüntüsü 2022-08-15 015544.png
    4,5 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Etkinleştirme ayarlarına girin ve ne tür bir lisans olduğunu söylerseniz daha anlaşılır olur.

CMD açıp alttaki kodu çalıştırın. Size lisans bilgilerini verecektir.
Kod:
cscript //nologo %SystemRoot%\system32\slmgr.vbs /dlv

Bu araçla da lisansınızı öğrenin.

RETAIL ise mail adresiniz ile aktif edebilirsiniz.
Taşımadan önce bulunduğunuz bilgisayardan lisans anahtarını silin.
Bunu şu kod ile yapabilirsiniz.
Kod:
cscript //nologo %SystemRoot%\system32\slmgr.vbs /upk

Taşınacak bilgisayara lisans anahtarınızı girin ve aktif edin. Bunu mail adresinizi açarak da yapabilirsiniz. Alttaki gibi sonuç verecektir.

1660549024426.png

Herkese teşekkür ederim bilgiler için. Site beni birden fazla cümlenin kullanımı diyerek bir süre yasaklamış giremedim cevap vermeye elektrik gitti gelirse deniyeceğim birazdan.

Benimki Retailmiş arkadaşlar

Windows keyi bulup aldım sonra pc den kaldırdım sadece format kaldı sanırım onu da yapmadan önce son kez alacağım parçalar için bir post daha paylaşmak istiyorum geçen açtığım konuda sorunuma çözüm bulamadım bu sefer olur belki.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-08-15 204323.png
    Ekran görüntüsü 2022-08-15 204323.png
    36,7 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

Geri
Yukarı