Satılan telefonun içindeki bilgiler tamamen nasıl silinir?

Logan Howlett

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar S21 FE telefonumu satacağım. İçinde bilgi kalmasını istemiyorum, ne yapmam lazım? Hangi adımları uygulayarak telefonu fabrika ayarlarına getirebilirim.

Ben kendi bildiğimi yazayım sonra siz varsa eksikleri bekliyorum.

1. Tüm Google ve Samsung Cloud'tan çıkış yapacağım sonra telefonu ayarlardan fabrika ayarlarına getireceğim.

2. Xiaomi telefondan Google hesba girip, Google hesap güvenlik bölümü cihazlarımdan varsa çıkış yapacağım.

3. Telefonu tekrar açıp tuşlu hard reset atacağım.

Bu adımlar yeterli midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni ROM atsan bile istiyor hocam yeterli bilgi sosyalde vardır iyi akşamlar.

Yalniz hocam dediginiz "yeni ROM atsan bile istiyor" yanlış bilgidir. Ornek veriyorum LineageOS kuruldugunda Google uygulamalari olmuyor. Onu kendimiz atiyoruz. Ve tekrardan diyorum hard reset atıldığında cihaz sizden Google hesabi istemez.

Yalniz hocam dediginiz "yeni ROM atsan bile istiyor" yanlış bilgidir. Ornek veriyorum LineageOS kuruldugunda Google uygulamalari olmuyor. Onu kendimiz atiyoruz. Ve tekrardan diyorum hard reset atıldığında cihaz sizden Google hesabi istemez.

Hocam telefon satıyorsun öyle bir şey yapacaksan ona göre cevap veririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İyi sosyaller, yanlış bilgi vermeyelim.

Bunları yapmak yerine recovery mode ile hard format atın ve telefonu kapatıp yeni sahibine teslim edin.
Recovery mod nedir? Sadece direk tuşlu hard reset mi?

Hocam telefon satıyorsun öyle bir şey yapacaksan ona göre cevap veririm.

İyi sosyaller, yanlış bilgi vermeyelim.

Şu an kullandığım Xiaomi telefonu anneme vermiştim konuya açıklık getireyim, geri aldıktan sonra telefona tuşlu hard reset attım hesaptan çıkılmamıştı attım Gmail istedi annemin mail şifre bilmiyorum ama biraderimde var neyse akşam geldi anlattım durumu açtı telefonu tüm hesaplardan çıkış yaptı sonra ayarlardan fabrika ayarlarına getirip verdi telefonu bu işlemden sonra Gmail istemedi sanki ilk defa kuruyor gibi oldu.

Zaten amaç alan kişi kurulum yaparken benim bilgiler çıkmasın yeter, sıfır şeklinde kurulum yaptı sonra 3. part uygulama ile telefonun geçmişine bakmaya çalışıyorsa kafadan kırıktır baktı hadi gördü ee ne oldu ondan sonra 😆

Önemli olan benim mail hesabıma vs ulaşamasın yeter resimlere bakıp dursun ne diyeyim 😆

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı