Satılmayan oyunları korsan indirmek

Eski oyunların yüksek fiyata satılması da korsana itiyor. Warcraft 3 Battle Chest almak istedim fakat fiyatı görünce şok oldum. Oysaki eski oyundan senin ne gibi bir kar amacın var ki? O fiyata alacağıma başka oyun alıp Warcraft'ı da korsan indiririm daha iyi dedim. Sonra boşver dedim ve Steam'den Northgard aldım, mutluyum. :)

Abandonware olmadığı sürece suç. Ha ben indirir miyim, indiririm. Versinler GOG'a, güncelleyip satsınlar. Sonra ağlamasınlar. Kapitalist dünya.

Peki Nintendo (NES, SNES, ve N64) oyunları için ne düşünüyorsunuz? Nintendo, Emuparadise gibi sitelere sağlam saldırmaya başladı...

Yasal olarak bir dayanak gösteremem ve özendirmek istemem. Korsan ürünlere sonuna kadar karşıyım ama bir ürünü de satın alabilmeliyim. Ben paramı vermek istediğim halde, o parayı birine veremiyorsam; o zaman kusura bakmasınlar ama ben de indirme yöntemini seçebilirim.

Peki Nintendo (NES, SNES, ve N64) oyunları için ne düşünüyorsunuz? Nintendo, Emuparadise gibi sitelere sağlam saldırmaya başladı...

Eğer Nintendo bu oyunları remaster edip güncel şekilde sunmak yerine önüne gelene dava açıyorsa bu firmanın ürünleri alınmamalı bile.

Ha ama oyunların güncel hali satışa sunuldu ise iş başka. Sonuçta siz de 25 sene eski de olsa ürettiğiniz eserden gelir elde etmek istersiniz. Ama o eseri günümüz şartlarına göre güncellemiyorsanız bana göre bir ahmaksınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı