Çözüldü Satın alınan Logitech G305 orijinal olmayabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

batuhan1535

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Trendyol'dan 1050 liraya Logitech G305 mouse aldım. Ürün elime ulaştı. Fakat Logitech G HUB uygulamasına bir türlü bağlanmıyor mouse. Ayrıca mousen bana orijinal hissiyatı vermedi. Satıcı ısrarlı ürün orijinal diyor. Sizce orijinal mi yoksa iade mi etmeliyim?

Dosya Ekleri

• IMG_20240122_122732.jpg
    IMG_20240122_122732.jpg
    145,2 KB · Görüntüleme: 4.730
  • IMG_20240125_012044.jpg
    IMG_20240125_012044.jpg
    198,1 KB · Görüntüleme: 878
  • Screenshot_2024-01-25-01-24-39-999_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2024-01-25-01-24-39-999_trendyol.com.jpg
    56,1 KB · Görüntüleme: 872
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@batuhan1535

Made in China yazmasında bir sıkıntı yok. Bende de aynı. Ayrıca pil kısmında bulunan alttaki kablo görünmemesi lazım diye biliyorum. Videoda AliExpress modeline baktığım zaman sizdeki durum göze çarpıyor. Bunun dışında görünüşe bakarak kesin bir şey diyemeyeceğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bendeki bu şekilde görünüyor mesela.

G305.jpg

Fareye pil takıp açtığınız zaman sensör kısmında kırmızı ışık yanıp sönüyor mu?

Reddit'te Logitech destek ekibi kartonda bulunan seri numarası ile farede bulunan seri numarası hakkında şöyle bir yorum yapmış.

Paket üzerinde gördüğünüz seri numarası 9 seviyeli seri numarası olarak adlandırılır ve ürün üzerinde gördüğünüz seri numarası 8 seviyeli seri numarasıdır.

Ürün paketinin üzerinde yer alan 9 seviyeli seri numarası, distribütörler ve sevkiyat ekibi tarafından kullanılır.

Ürünün üzerinde bulunan 8 seviyeli seri numarası, üretim tarihi, üretim birimi gibi ürün bilgilerini tanımlamak için kullanılır. Ürün kaydı ve garanti talepleri için bu seri numarasını kullanmanız gerekir.

İki seri numarası, distribütörlerimiz ve sevkiyat ekibimiz arasında karışıklığı önlemek ve sadece müşteriler için güvenli ve özel bir benzersiz numara sağlamak için verilmektedir. Ürün üzerinde yalnızca 8 seviyeli seri numarasını görebileceksiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Logitech destek kısmına girip oturum açtıktan sonra ürünü seri numarasıyla aratmayı denediniz mi?
Denemedim hocam şimdi öteki arkadaşın dediği gibi seri numaralarını karşılaştıracağım

Pil takılan bölümün altında etiket olması lazım. Oradaki s/n numarası ile kartondaki uyuşuyor mu? Görsel paylaşabilir misiniz? Hem pil bölümünü hem de pil kapağını çıkarıp boydan çekin.

Hocam seri numaraları uyuşmuyor ve made in China yazıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20240125_020555.jpg
    IMG_20240125_020555.jpg
    91,5 KB · Görüntüleme: 326
  • IMG_20240125_020558.jpg
    IMG_20240125_020558.jpg
    79,5 KB · Görüntüleme: 317
  • IMG_20240125_012044.jpg
    IMG_20240125_012044.jpg
    198,1 KB · Görüntüleme: 291
İade işlemi başlattım hocam yorumlarına şimdi baktım ve herkes sahte ürün yazmış. MediaMarkt gibi tanınmış mağazadan alacağım. Teşekkür ederim hepinize. Hayırlı geceler.
Sana da hayırlı geceler bende aynı durumu apple şarj aletinde yaşamıştım iade edip MediaMarktan orijinal almıştım.Çakması olma ihtimalleri olan ürünleri yorumları iyi güvenilir satıcıdan ya da normal mağazalardan almak gerek.

@batuhan1535

Made in China yazmasında bir sıkıntı yok. Bende de aynı. Ayrıca pil kısmında bulunan alttaki kablo görünmemesi lazım diye biliyorum. Videoda AliExpress modeline baktığım zaman sizdeki durum göze çarpıyor. Bunun dışında görünüşe bakarak kesin bir şey diyemeyeceğim.

G305.jpg

Reddit'te Logitech destek ekibi kartonda bulunan seri numarası ile farede bulunan seri numarası hakkında şöyle bir yorum yapmış.

Paket üzerinde gördüğünüz seri numarası 9 seviyeli seri numarası olarak adlandırılır ve ürün üzerinde gördüğünüz seri numarası 8 seviyeli seri numarasıdır.

Ürün paketinin üzerinde yer alan 9 seviyeli seri numarası, distribütörler ve sevkiyat ekibi tarafından kullanılır.

Ürünün üzerinde bulunan 8 seviyeli seri numarası, üretim tarihi, üretim birimi gibi ürün bilgilerini tanımlamak için kullanılır. Ürün kaydı ve garanti talepleri için bu seri numarasını kullanmanız gerekir.

İki seri numarası, distribütörlerimiz ve sevkiyat ekibimiz arasında karışıklığı önlemek ve sadece müşteriler için güvenli ve özel bir benzersiz numara sağlamak için verilmektedir. Ürün üzerinde yalnızca 8 seviyeli seri numarasını görebileceksiniz.

Çözüm
@batuhan1535

Eki Görüntüle 2095915

Hocam Logitech'ten arattım seri numarasını G304e ait çıktı. Yani ürün sahteymiş. Teşekkürler bu arada ilginiz, alakanız için.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı