Satın alınan Steam hesabı geri alınabilir mi?

IsBestOnLy

Centipat
Merhaba arkadaşlar, GameSatış üzerinden bir Steam ve FACEIT hesabı almak istiyorum ve bu hesap görevli para kazanmak için almak istiyorum ve şartları çok iyi. Hesap açılmış, sadece oyun kasılmış ve görevi var. Hile de kullanılmamış. 10-15 maç indirip izledim, herhangi bir sorun yok. Sizce bu hesabın geri alınabilme ihtimali var mı?
  • İlk mailli.
  • Daha önce hiç TL yatırılmamış, yani kredi kartı e-pin herhangi bir şey yok. Ben alınca bir şeyler satın alacağım.
  • Hile kullanılmamış, FACEIT Premium oynanmış.
  • Onaylanmış mağaza (T.C. ve resim olarak onaylanıyor.)
  • Arkadaş ile WhatsApp ve DC üzerinden görüştük.
Teşekkürler.

eğer kart bilgileri ile oyun almadıysa Steam zaten çalınan hesapları geri vermiyor.

Daha demin dışarıda olduğumdan dolayı detaylı bir şekilde bilgilendirme yapamadım. Bu konuya detaylı olarak açıklama getirmek istiyorum.

Öncelikle çalınan bir Steam hesabı için Valve tarafından istenen gerekli kanıtlara bir göz atalım.

Steam.png

Banka transferleri ve kredi kartları ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. Bunlar benim yaşadığım ülkede bulunan ödeme yöntemleri. Bunun yanı sıra hesapta kullandığınız giriş adı, ilk kullanılan e-posta, ilk şifre gibi bilgileri de sorabiliyor.

Peki kredi kartları dışında hesapta başka bir ödeme yönteminin kullanmadığını nereden biliyoruz? Ya hesapta perakende CD anahtarı kullanılmışsa? Veya Steam cüzdan kodları? Bunu sadece konudaki hesap için söylemiyorum, genel olarak konuşuyorum.

Bunun yanı sıra satıcının verdiği e-posta adresinin ilk e-posta adresi olduğunu nereden biliyoruz? Bilemezsiniz, çünkü böyle bir şey mümkün değil.

Bunların hepsi bir kenara, hesabın sahibi daha önce herhangi bir şey için Steam Destek ile iletişime geçmişse ve bu Ticket'in numarasına sahipse Valve bunu bile değerlendirmeye alabilir.

Hadi bunu da geçtim, hesap detayları bölümünde giriş yapılan PC'nin adından tutun, giriş yapılan saatin ve tarihin, giriş yaptığınız ülkenin, şehirin ismine kadar hepsi kaydediliyor.

Steam_1.png

Steam_2.png

Ben bu bilgileri verdikten sonra siz istediğiniz kadar ilk e-posta adresine ve kart bilgilerine sahip olabilirsiniz. Hesabımı geri aldıktan sonra sizin yaptığınız başvuru ve sağladığınız bilgiler göz ardı edilecektir.

Bütün bunlara rağmen hesabın geri alınamayacağından emin miyiz? Bence değiliz.

Daha demin dışarıda olduğumdan dolayı detaylı bir şekilde bilgilendirme yapamadım. Bu konuya detaylı olarak açıklama getirmek istiyorum.

Öncelikle çalınan bir Steam hesabı için Valve tarafından istenen gerekli kanıtlara bir göz atalım.

Eki Görüntüle 980074

Banka transferleri ve kredi kartları ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. Bunlar benim yaşadığım ülkede bulunan ödeme yöntemleri. Bunun yanı sıra hesapta kullandığınız giriş adı, ilk kullanılan e-posta, ilk şifre gibi bilgileri de sorabiliyor.

Peki kredi kartları dışında hesapta başka bir ödeme yönteminin kullanmadığını nereden biliyoruz? Ya hesapta perakende CD anahtarı kullanılmışsa? Veya Steam cüzdan kodları? Bunu sadece konudaki hesap için söylemiyorum, genel olarak konuşuyorum.

Bunun yanı sıra satıcının verdiği e-posta adresinin ilk e-posta adresi olduğunu nereden biliyoruz? Bilemezsiniz, çünkü böyle bir şey mümkün değil.

Bunların hepsi bir kenara, hesabın sahibi daha önce herhangi bir şey için Steam Destek ile iletişime geçmişse ve bu Ticket'in numarasına sahipse Valve bunu bile değerlendirmeye alabilir.

Hadi bunu da geçtim, hesap detayları bölümünde giriş yapılan PC'nin adından tutun, giriş yapılan saatin ve tarihin, giriş yaptığınız ülkenin, şehirin ismine kadar hepsi kaydediliyor.

Eki Görüntüle 980100
Eki Görüntüle 980101

Ben bu bilgileri verdikten sonra siz istediğiniz kadar ilk e-posta adresine ve kart bilgilerine sahip olabilirsiniz. Hesabımı geri aldıktan sonra sizin yaptığınız başvuru ve sağladığınız bilgiler göz ardı edilecektir.

Bütün bunlara rağmen hesabın geri alınamayacağından emin miyiz? Bence değiliz.
Hocam hesap 2 aylık 5 arkadaş tarafından boostlanmış hile kullanılmamış ve ilk maili kanıtlı çünkü gamesatış 2 gün deneme hakkı veriyor bende mailine girdiğimde hesabın aynı gün açıldığı hoşgeldiniz steam yazısı bulunuyor yani ilk mail tl yüklenmemiş herhangi bir e-pin kod felan yok onlarıda kontrol ettim herhangi bir telefon numarası bulunmuyor o halde nasıl geri alabilir ve tc onaylanmış bir mağaza satıyor ayriyetten whatsapp ve discord üzerinden ileştime geçtim arkadaşla ayriyetten başarılı satışları bulunuyor?

Ben geri alinabilecegini söylüyorum. Satici güvenilirdir, orasi baska bir mevzu. Geri alinma durumunda da hicbir sey yapamazsiniz.

Detayli bir sekilde yazmama ragmen hala nasil geri alabilir diyorsaniz baska bir diyecek sözüm yok.

Alin bu da size birkac örnekten bir tanesi.

Konuda da görebileceginiz üzere saticinin hic olumsuz degerlendirmesi yok, ama bu dolandiriciliga engel degil. T.C kimlik numarasi onayi olmasi da buna engel degil.

Eger ikinci el hesap aliyorsaniz geri alinma riski bulunuyor.

Son düzenleme:
İsterse hesabı oluşturduğu gibi bıraksın, her türlü yine geri alır, bunda anlaşılmayacak bir şey yok. Tamamen satıcının inisiyatifine bağlı hesabı geri alması. Diyelim harcama yaptın binlerce lira, faceit leveli yaptın 10. Adam bakar hesaba hazır güzelleşmiş, gelişmiş hesap. Hop geri alır, kalırsın öylece. Elinden de bir şey gelmez. Riski göze alarak kullanabilirsin, ne diyelim.

Hocam alması imkansızmış araştırdım çünkü hesap 1 aylık ve tl yatırılmamış tel yok bişey yok neyle geri alıcak sen o hesabıa ldıktan sonra steamkod satın aldığında tut ki geri alsa bile hertürlü alırsın

Tamam, siz bildiğiniz gibi hareket edebilirsiniz.

Şunu anladım ki, insanlar dolandırılmaya meraklı olduğu için dolandırılıyor. O kadar şey yazılmasana rağmen hâlâ ben dolandırılmak istiyorum diyorsanız sizin bileceğiniz bir şey.

Bilgisayar elinizin altında. Oturup araştırmak bu kadar da zor olmamalı.

Son düzenleme:
Alırsın tabii. Bu kafayla yaşadıkça çok fazla kandırılır, dolandırılırsın sen.

Ben alacağım yani satılan hesap geri alınması için ihtimalleri yok gibi bir şey gibi geliyor bana yeni hesap ilk mail ile verecek TL yüklenmemiş Steam kod e pin hiçbir şey yok ilk ben alacağım hile yok bir şey yok T.C. ile onaylanımş mağaza WhatsApp ve DC üzerinden görüştük yani TL ile ilk ben satın adlığımda hesap benim olacak.

İlk mail ve TL yatırmadığı için geri alamaz değil mi hocam.

İlk mail ve TL yatırmadığı için geri alamaz değil mi hocam.

Hocam T.C. onaylı diye güvenmeyin. Bende hesap satışı ile uğraşıyorum. Hesap satışı için T.C. zaten zorunlu ama bu T.C.'yi bir dolandırılma durumunda site size yardımcı bile olmuyor T.C.'ye sahip olmalarına rağmen.
Hocam yazdıklarınızdan fark ettim. Bir iki yıl önceki kendimi gördüm sizde. İnsanlar önünüze bilgiyi sunuyor siz inadına devam ediyorsunuz olayınıza. Siz şu an istiyorsunuz ki biz size güven verelim diyelim ki evet hocam alın sıkıntı çıkmaz. Siz bu konuyu fikrinizi değiştirmek için değil, emin olmadığınız bir sonuçtan güven almak için açtınız. Bu yazdıklarım gram bir şey fark ettirmeyecek siz en sonunda o hesabı alacaksınız. Çekirge bir sıçrar iki sıçrar. Bu satışta tokatlanmazsanız diğer satışta dolandırılıcaksınız. Bildiğinizi okuyacaksınız. Okumayın. Neyse siz eninde sonunda alacaksınız hesabı biliyorum. Hayırlı olsun tokatlanacaksınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı