Satın alınan Valorant hesabı çalındı

Ondan sonra alım-satımı yasal olmayan hesapları satın almayın deyince "ne olacak ki?" diyorsunuz. Böyle oluyor işte. Farklı gibi gözükse de eroin almak isterken dolandırılmaktan çok farkı yok yargı önünde. :D

Bir şey yapamazsınız, soğuk su iyi gelir. İyi ki yüklü bir miktar vermemişsin, ders almışsındır.

Davadan bir şey çıkacağını sanmıyorum. Tavsiyem Riot destekle iletişime geçip aldığınız hesabı gösterin. O hesap tamamen kilitlenir. Dolandıran kişide oynayamaz.

Satılması yasak olan bir şeyi alıp dolandırıldıktan sonra dava açabilir misin?
Satılmasını yasaklayan devlet değil Riot, davayı da açarsa devlete başvurup açacak. Tamamen saçmalamışsınız. Dava açabilir, hakkını arayabilir.

Ha şöyle bir şey var, devlet Riot'dan veri isterse Riot o hesabı banlayabilir çünkü ortada bir beyan var. Bu gene de dava açabileceğini değiştirmiyor.

Dava işlerine girişme, senin başın ağrır. Zaten üstteki arkadaşların da bahsettiği gibi, hesap alım-satım işleri yasal değil.

Ama GameSatış gibi sitelere T.C. ile kayıt olunuyor o yüzden bir ihtimalim yok mu?
GameSatış'la iletişime geçip dolandırıldığınızı söyleyin. Yardımcı olmazsalar yapacak başka bir şey yok.
Satılmasını yasaklayan devlet değil Riot, davayı da açarsa devlete başvurup açacak. Tamamen saçmalamışsınız. Dava açabilir, hakkını arayabilir.
Her konuya aynı şeyi yazacaksın muhtemelen. Gitsin açsın o zaman. Dava açıldığında davalı olan kişi "Hesap satışı yapmak yasaktı, bunu yaptığım için hesabın kapatılmasını istiyorum." dediğinde yapabilecek hiçbir şey kalmaz. Ayrıca 700 lira için kimse bununla uğraşmaz.

Hocam yasal olarak dava açma hakkınız var fakat böyle saçma bir konuyu değerlendirip süreci başlatırlar mı orası tartışılır.

Tecavüzcülere düzgün ceza veremeyen devlet bu dolandırılma olayını anlayacak ve ceza verecek öyle mi? :D

Yapılan bir sözleşme yok. Satışı yapılan ürünün satılması, ürünü yapan firma tarafından yasaklanmış. Bu durumda yasal olmayan bir şeyi almaya çalışırken dolandırılmış olursun ki devletin yapacağı bir şey yok. İlla denemek istiyorsa açsın davayı, hiçbir şey olmaz. Davayı her türlü açıyorsun zaten. Haklı olsan da haksız olsan da dava açabiliyorsun. Sorun davanın nasıl sonuçlanacağı.

Boştan yere para harcamaya ne gerek var? 700TL'nin intikamını alacağım derken çok daha fazlasını harcayacak.

GameSatış'la iletişime geçip dolandırıldığınızı söyleyin. Yardımcı olmazsalar yapacak başka bir şey yok.

Her konuya aynı şeyi yazacaksın muhtemelen. Gitsin açsın o zaman. Dava açıldığında davalı olan kişi "hesap satışı yapmak yasaktı, bunu yaptığım için hesabın kapatılmasını istiyorum." dediğinde yapabilecek hiçbir şey kalmaz. Ayrıca 700 lira için kimse bununla uğraşmaz.

Anladım dostum GameSatış'ın sözleşmesinde yazan para cezası falan göz korkutma amaçlı mı yani?

Yeni konular

Geri
Yukarı