Satisfactory'da RX 580 %100 kullanılıyor ve nadiren FPS düşüyor

Sternenlicht

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bir sorum olacaktı. Bugünlerde Satisfactory oynamaya başladım. Ayarları Ultra'ya aldım fakat bir şüphem var. Bu oyunu oynarken ekran kartı %100 kullanılıyor ve 90 dereceye kadar çıkıyor. Çok çok nadir düşüş oluyor. Sizce bunun bir sıkıntısı olur mu? Ekran kartına falan bir zararı olur mu? Ayrıca oyunu oynayan biri varsa onun da kullanımını ve derecesini merak ediyorum.
PC parçaları:
  • RX 580 8 GB 256 Bit.
  • AMD Ryzen 5 2600.
  • 16 GB DDR4 RAM.
  • Frisby fan.

Son düzenleyen: Moderatör:
20210504_151836.jpg
Kasa modeli nedir? En son ne zaman temizlik yaptınız? Kasa nasıl bir yerde duruyor?
kasa modeli frisby olması lazım baya bi dar içi. Çok oldu temizlemediğim içini ve kasa masanın altında duruyor.
ayrıca bir şey açık değilken durum böyle.
resim_2021-05-04_152122.png

kasa modeli frisby olması lazım baya bi dar içi. Çok oldu temizlemediğim içini ve kasa masanın altında duruyor.
ayrıca bir şey açık değilken durum böyle.Eki Görüntüle 1006796
Kasa hava alan bir yerde dursun sıcaklıklar düşecektir.
Hem işlemci termal macun yenilemesi hem de kasanın içini temizleyin sıcaklıklar yine düşecektir.
Temizlemek için en iyi zaman çünkü yaz geliyor. Sıcaklıklar uçacak.
Ancak frisby kasadan kurtulmanızı öneririm.

Kasa hava alan bir yerde dursun sıcaklıklar düşecektir.
Hem işlemci termal macun yenilemesi hem de kasanın içini temizleyin sıcaklıklar yine düşecektir.
Temizlemek için en iyi zaman çünkü yaz geliyor. Sıcaklıklar uçacak.
Ancak frisby kasadan kurtulmanızı öneririm
şuanda kasayı değiştirme gibi bir seçeneğim yok. zaten işlemcim filan bozuktu ve yenisini aldım 2-3 ay önce yani termal macunun bitmemiş olması lazım daha. ama kasayı temizlemek cazip geldi onu deniyeceğim ve kasayı dışarı bir yere koyacağım.

şuanda kasayı değiştirme gibi bir seçeneğim yok. zaten işlemcim filan bozuktu ve yenisini aldım 2-3 ay önce yani termal macunun bitmemiş olması lazım daha. ama kasayı temizlemek cazip geldi onu deniyeceğim ve kasayı dışarı bir yere koyacağım.
Hocam dışarı koymanız gerek yok. Yerde dururken yan taraflarından biraz hava alcak şekilde tutsanız yeter. Ama imkanınız olduğunuzda düşünmeden kasayı değiştirin.

Geri
Yukarı