Rehber Satranç lisansı nasıl çıkartılır?

Makaleler
10
Satranç lisansı, TSF tarafından düzenlenen satranç turnuvalarına katılmanıza yarıyor.

Satranç lisansı nasıl alınabilir?
Bulunduğunuz il/ilçede Gençlik Spor İl ve İlçe Müdürlüklerinden satranç lisansı çıkartabiliyorsunuz. T.C. vatandaşıysanız ve ilk kez satranç lisansı çıkaracaksanız, herhangi bir ücret talep edilmiyor. Yanınızda 2 adet vesikalık fotoğraf yeterli olacaktır.

18 yaşından küçükseniz veliniz ile gitmeniz veya velinizin imzaladığı lisansınızı çıkarmanız için onay verdiği bir dilekçe yeterli oluyor.

Bunun için bir satranç kulübüne üye olmamız falan lazım mı? Hiçbir kulübe gitmedim internet üzerinden videolarla öğrendim, bayağıdır internet üzerinden satranç oynuyorum chess.com'da Blitz satrançta 2000 Elo'ya kadar geldim artık fide puanım olsun istiyorum, bunu nasıl yapabilirim?

Bunun için bir satranç kulübüne üye olmamız falan lazım mı? Hiçbir kulübe gitmedim internet üzerinden videolarla öğrendim, bayağıdır internet üzerinden satranç oynuyorum chess.com'da Blitz satrançta 2000 Elo'ya kadar geldim artık fide puanım olsun istiyorum, bunu nasıl yapabilirim?

Hayır, lisans çıkartmak için herhangi bir kulübe üye olmak gerekmiyor.

Diyelim ki gittim adamlar ne yapıyor, bana satranç sorusu falan soruyorlar mı yoksa he anladım sen lisans istiyorsun al lisans mı diyorlar?

Hayır, herhangi bir soru sorulmuyor. Satranç lisansını herkes çıkartabilir. Resmî turnuvalara katılmak için gerekli olan bir şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı