Satrançta hangi açılış öğrenilmeli?

PatatoTomato

Decapat
Daha fazla  
Hocam yaklaşık 6 aydır falan fazlaca oynuyorum (aslında daha fazla fakat ara verdim) şu an ispanyol açılışını biliyorum ve oynadığım bu süre içerisinde neredeyse hep ispanyol oynadım ve sıkıcı geliyor, oyuna konsantre olamıyorum. Çünkü gelişim safhası neredeyse hep aynı. Geçen gün biraz vezir gambitine baktım ve işe yarar gibi geldi. Fakat 2 3 tane açılışla olmaz. Lichess de şu an 1050 puanım. Bu seviyede ne önerirsiniz?

Satrançta açılış bilmenize gerek yok. Pozisyonel üstünlük sağlayan hamleleri kafanıza göre oynayabilirsiniz ve satrançta açılışlar ezberden ibaret ve size satrançı öğretmez, oyun sonları satrançı öğretir.

Satrançta açılış bilmenize gerek yok. Pozisyonel üstünlük sağlayan hamleleri kafanıza göre oynayabilirsiniz ve satrançta açılışlar ezberden ibaret ve size satrançı öğretmez, oyun sonları satrançı öğretir.

Pozisyonel üstünlüğü sağlamak için açılışlar var diye biliyorum. Amaçları o zaten.

Pozisyonel üstünlüğü sağlamak için açılışlar var diye biliyorum. Amaçları o zaten.
Hocam zaten belli bir yerden sonra şu açılış bu açılış diye oynamıyorsunuz. Kafanıza ne eserse o. TSF'de 1823 puanlı oyuncuyum bu arada, başka sorun varsa sorabilirsin.

Her açılış bilen iyi oyuncu olmaz ama her iyi oyuncu açılış bilir. Doğru değil mi hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı