Satrançta profesyonel olmanın 3 kuralı

Aslında daha önemli olan ortada ki 4 kare. O 4 kareyi kontrol eden genelde bütün oyunu kontrol ediyor.

Merkez kareler ;).Bu oyunda altıncı yataydaki iki piyon yardımıyla mat ettim :D.İstersen bak.

Fazla satranç TV izledik galiba. :)

Cem çok coşkulu ve enerjik anlatıyor. Feda geldiğini bağırmasından hissedebiliyorum 🤣😂.

Merkez kareler ;).Bu oyunda altıncı yataydaki iki piyon yardımıyla mat ettim :D.İstersen bak.

Satranç eskisi kadar çekici gelmiyor her ne kadar hamle sayısı çok fazla olsa da o kadar fazla oynayıp o kadar fazla seyrettim ki ( bir dönem ders çalışır gibi satranç kitabından hamle çalışmıştım) artık haz vermiyor.

Satranç eskisi kadar çekici gelmiyor her ne kadar hamle sayısı çok fazla olsa da o kadar fazla oynayıp o kadar fazla seyrettim ki ( bir dönem ders çalışır gibi satranç kitabından hamle çalışmıştım) artık haz vermiyor.

Kaç elo? Büyük ihtimalle çok düşük, ben de sürekli yenile yenile öğreniyorum ve varyantlar aklımda kaldıkça daha hızlı ve sert ataklar yapıyorum.

Kaç elo? Büyük ihtimalle çok düşük, ben de sürekli yenile yenile öğreniyorum ve varyantlar aklımda kaldıkça daha hızlı ve sert ataklar yapıyorum.

UKD 1100'den başlar. 1500 olanlar iyi bir satranç oyuncusu, 1700 olanlar çok iyi oyuncular olarak nitelendiriliyordu.

Ben 1300'e kadar gelmiştim sonrasında universite sınavı için bırakmak durumunda kaldım.

Buyurun efendim, 2+1 zaman varyantı derecesiz oyun. Feda sevenler vardı, orada arkalarda bir yerlerde.

Hızlı ve fil fedasıyla biten oyun. Diğerleri AFK herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı