Savaş pilotu olmak istiyorum

Göz sınırı hepsinde aynı.

Ameliyat işi biraz sıkıntı. Elenen de var elenmeyen de, şans işi.
Teşekkürler, peki göz yüzünden elendiğim senaryoda bu hangi aşamada oluyor; fiziki mülakattan sonra mı yoksa önce mi? Ayrıca, şansım tutarsa ve girersem mezuniyet sonrasında İzmir'e gidince ya da herhangi bir şekilde anlaşılıp pilot olma olasılığımın yanma ihtimali var mı? Bir de direkt şansım tutmazsa ve giremezsem YKS'den tercih yapabilecek miyim yoksa tüm senem yanıyor mu?

Teşekkürler, peki göz yüzünden elendiğim senaryoda bu hangi aşamada oluyor; fiziki mülakattan sonra mı yoksa önce mi? Ayrıca, şansım tutarsa ve girersem mezuniyet sonrasında İzmir'e gidince ya da herhangi bir şekilde anlaşılıp pilot olma olasılığımın yanma ihtimali var mı? Bir de direkt şansım tutmazsa ve giremezsem YKS'den tercih yapabilecek miyim yoksa tüm senem yanıyor mu?
Sağlık mülakatı, fizik mülakatından sonraki gün oluyor.

HHO'ya girdikten sonra yeni bir sağlık sorunu ortaya çıkmadığı sürece sağlıktan elenmezsiniz.

Mülakatlar genelde Temmuz Ağustos döneminde oluyor. Siz her ihtimale karşı tercih yapın, eğer HHO'ya girerseniz kaydınızı sildirirsiniz.

HHO kazandığınızda pilot olabilmenizin garantisi yok. Aynısı SAT içinde geçerli.
Eğitimleri başarı ile geçebildiğim takdirde oluyorum diye biliyorum, geçemezsem de farklı bir bölümde okuyacağım ama sonuçta subay olarak mezun olacağım öyle değil mi?

Eğitimleri başarı ile geçebildiğim takdirde oluyorum diye biliyorum, geçemezsem de farklı bir bölümde okuyacağım ama sonuçta subay olarak mezun olacağım öyle değil mi?
HHO'yu başarılı bir şekilde bitirirseniz subay olursunuz. Ama okulu bitiren kişilerin çok azının pilot olabildiğini unutmayın.

Geri
Yukarı