Savcılıktan kağıt geldiğine dair bilgi

AxolotlMister

Centipat
Daha fazla  
Selam technopatlılar, az önce babama bir telefon gelmiş. Tebligatın da evimin karakoluna geldiğini söylemişler. Bilgi almak isteyince ne babama ne de bana bilgi veremeyeceklerini belirttiler. e-Devlet'ten dava sorgulama yaptığımda ise herhangi bir sonuç çıkmıyor. Dolandırıcı olabilme olasılığı var mı? Normalde kağıdın adresime gelmesi gerekmiyor mu? Neden karakola gitmiş?
Ayrıca babama bir numarayı aramam söylenmiş. Bu durumdan cidden işkillendim. Numarayı da bilerek sansürledim.

Ekran görüntüsü 2023-11-30 134712.png

Dava açıldığında adresine tebligat gelir, bu gibi aramalar büyük ihtimal ile dolandırıcılık ile sonuçlanır, böyle bir çağrılma şekli ilk defa duyuyorum savcılıktan gelen kağıdı polis tebliğ etmez diye biliyorum, kaldı ki e devlet üzerinde de gözükür zaten bakmışsınız yok diyorsunuz, kafam karıştı diyebilirim egm arayıp durumu sorabilirsiniz.

Mahkeme kağıdı, posta yoluyla evine gelir. Evine polis getirmez, postacı getirir. Dolandırıcı oldukları buradan belli. Gene de e-Devlet'ten sorgulatın. Eğer hiçbir şey çıkmıyorsa sorun yok demektir.

Mahkeme kağıdı, posta yoluyla evine gelir. Evine polis getirmez, postacı getirir. Dolandırıcı oldukları buradan belli. Gene de e-Devlet'ten sorgulatın. Eğer hiçbir şey çıkmıyorsa sorun yok demektir.
Çok nadirde olsa sivil polisler getirebiliyor adliye ile alakalı kağıtları.

Selam technopatlılar, az önce babama bir telefon gelmiş. Tebligatın da evimin karakoluna geldiğini söylemişler. Bilgi almak isteyince ne babama ne de bana bilgi veremeyeceklerini belirttiler. e-Devlet'ten dava sorgulama yaptığımda ise herhangi bir sonuç çıkmıyor. Dolandırıcı olabilme olasılığı var mı? Normalde kağıdın adresime gelmesi gerekmiyor mu? Neden karakola gitmiş?
Ayrıca babama bir numarayı aramam söylenmiş. Bu durumdan cidden işkillendim. Numarayı da bilerek sansürledim.

Eki Görüntüle 2036135
En yakın karakola gidin gösterin o yazıyı. Hemen ordan o numaranın kime ait olduğunu bile görebilirler isterlerse.

E Devlet dava sorgulayın, Üyap dava sorgulayın ve zaten tebligat denilen şey adrese gelir. Bu işletmeyi yapan kişiler yakınınızsa Babanıza söyleyin dikkatli olsun, babanızı dışarı çıkartmaya çalışıyorlar çünkü fiziksel bir girişimde bulunabilirler.

İşletiyorlar sizi, endişelenmeyin.

E Devlet dava sorgulayın, Üyap dava sorgulayın ve zaten tebligat denilen şey adrese gelir. Bu işletmeyi yapan kişiler yakınınızsa Babanıza söyleyin dikkatli olsun, babanızı dışarı çıkartmaya çalışıyorlar çünkü fiziksel bir girişimde bulunabilirler.

İşletiyorlar sizi, endişelenmeyin.
bu arada bana da ulaşmaya çalıştılar mı bilmiyorum. Hattım kapalı, bugün yeni sim kartım gelicek diye eski operatörüm hattımı kapattı. Yine de genel olarak çok şüpheli geldi bana bu durum.

Geri
Yukarı