Save Dosyası Yedekleme

Thelka

Hectopat
Şu an bilgisayarım var ve aktif olarak oynayıp bitirmediğim birkaç tane oyun var (Witcher 3, Skyrim gibi). Ben de bu bilgisayarımı satıp bir üst modelini alma kararı verdim fakat Save dosyalarımı yedekleyebilir miyim, nasıl yedekleyebilirim bilmiyorum. Bir arkadaşım flash bellek ile Save dosyalarını başka bir bilgisayara aktarabildiğini söyledi fakat böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum. Oyun dosyalarını yedeklemenin bir yolu var mı?

Not: Eğer dosyaları başka bir bilgisayara aktarmak gerekirse evde başka bir bilgisayar var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunların save dosyası oluyor, save dosyası içinden kendi saveini alıp başka bir bilgisayara aktarabilirsin.
Save dosyaları genelde Belgelerim dosyasının içindedir.

Save dosyaların yeri oyundan oyuna değişiklik gösterebilir. Steam üzerinden oynadığınız oyunlar genelde steam/userdata içerisinde steamid'nizle aynı isme sahip bir klasör içerisinde bulunur.
Witcher 3'ün Cloud Save desteklediğini biliyorum hatta boyutu 800-900 MB kadar. Kendisi Belgelerim içerisinde "The Withcer 3" olarak yer alıyor.
AppData/Local ve Programdata içerisinde gizleyen oyunlar da mevcut. Dediğim gibi araştırmanız gerekiyor.

Yapabilirsiniz hocam. Belgelerim klasörünü yedekleyin. Daha sonra yeni bilgisayara oyunu yükleyip açın. Aynı isimde klasör oluştur. Yedekleri geri yükleyin.

Geri
Yukarı