SaveFrom.net Asistan eklentisi ikon paketi

Merhabalar.
SaveFrom.net Asistan adlı eklentiyi kullanan birisi olarak uzun zamandır rahatsız olduğum bir durum vardı. Her ne kadar işe yarar olsa da renkleri dolayısıyla rahatsız edici bir buton her videoda karşıma çıkıyordu. Ben de renklerini değiştirip YouTube'un temasına daha uygun bir hale getirdim ve burada paylaşmak istedim.

Orijinal hali:
1637166551575.png

Yeni (renksiz):
1637166643614.jpeg

Yeni (renkli):
1637166650808.jpeg

İndirme linki

Kurulum
  • SaveFrom.net Asistan kurulu değilse tarayıcı mağazasından yüklüyoruz.
  • Ardından tarayıcının uzantıları tuttuğu klasöre gidiyoruz.
  • Edge: C:\Users\<kullanıcı adı>\AppData\Local\Microsoft\Edge\User Data\Default\Extensions\
  • Chrome: C:\Users\<kullanıcı adı>\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\
  • Tarayıcının Uzantılar sekmesine gidiyoruz. (edge://extensions)
  • Geliştirici modunu aktif ediyoruz.
  • SaveFrom.net Asistan uzantısının kimlik kodunu öğreniyoruz. (Edge'de hndfjogdceachkbgioglehonpejcdhem)
  • Extensions klasöründe, bu isimli klasörü buluyoruz ve içine giriyoruz.
  • Sürümü yazan klasör karşımıza çıkıyor (şu anda 9.63). İçine giriyoruz ve includes klasörüne giriyoruz.
  • İndirdiğimiz yamalanmış JS dosyalarından istediğimiz birini seçip bu klasörün içine atıyoruz ve değiştirmeyi onaylıyoruz.
  • Tarayıcıyı yeniden başlatıyoruz, Uzantılar sekmesine geri dönüyoruz. Eklentinin bozuk olduğunu gösteren bir bildirimle karşılaşıyoruz.
  • Sağ üstten Açılmışı yükle butonuna tıklıyoruz ve açılan pencerede uzantının klasörünü seçiyoruz. (Örneğin: C:\Users\<kullanıcı adı>\AppData\Local\Microsoft\Edge\User Data\Default\Extensions\hndfjogdceachkbgioglehonpejcdhem\9.63_0\ )
  • Eklentimiz aktif hale geliyor ve kullanılmaya hazır.
  • Geliştirici modunu kapatıyoruz ve tarayıcımızı normal bir şekilde kullanmaya devam ediyoruz.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu. İyi günler.

Diğer tarayıcılardaki uzantı kimliği gibi bilgileri bilmediğim için kurulumda fazla ayrıntı veremedim. Deneyip ekleme yapmak isteyen arkadaşlar yorumlara yazabilir, konuyu güncellerim.

YouTube videolarını indirmenize yardımcı olan bir site. 10 senedir kullanıyorum, herhangi bir tehditle karşılaşmadım.
Videonun başına "ss" ekleyince videoyu indiren site sanırım. Beni bağlamaz ancak video indirmenin yasak olduğu forumda -Kural 38- video indirme aracının düzenlenmiş halinin paylaşılmasına izin verilmesi garibime gitti. Crackli IDM'nin UI'ını değiştirip paylaşmama izin verilir miydi mesela?

Geri
Yukarı