SAY 86K ile yerleşme

CruaLHawK

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar iyi günler. Bu seneki YKS sınavında sayısal alanında 86 bin sıralama yaptım. Hedefimin çok altında kaldığını belirtmeliyim. Lakin seneye de yaklaşık dört milyon kişi sınava gireceği için içimde bir korku var. Ancak seneye bu sene kalkan konular tekrar dahil olursa şansım bayağı bir yükselecek onu da belirtmem gerekiyor. Ben bilgisayar ve elektrik-elektronik mühendislikleri dışında okuyamam, beceremem(tabiri caizse kafam basmıyor). Bu yüzden yaklaşık 65-85 bin sıralama arasında bu bölümlerde okuyan abi-ablalarımızdan tavsiye almak istiyorum. Sıralama skalasını biraz daha açabiliriz galiba çünkü bu sene mezuna bırakan çok kişi var ve sayısal okuyup da eşit ağırlıktan tercih yapanlar da hatırı sayılır seviyede olacak. Bu yüzden tercih yapmak biraz daha mantıklı olmaya başlıyor. Sizce bir sene daha mı çalışmalıyım yoksa bu iki bölümden önerebileceğiniz üniversiteler var mı? Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

Mezuna kalma konusunda tecrübeli biri olarak şunları önerebilirim eğer çalışmaya gücün ve iraden yetebiliyorsa kalabilirsin fakat seneye neyin ne olacağının garantisi yok. En kötüsünü de hesaba katarak düşünebilirsin. Zor bir karar umarım gönlünce olur.

Mezuna kalma konusunda tecrübeli biri olarak şunları önerebilirim eğer çalışmaya gücün ve iraden yetebiliyorsa kalabilirsin fakat seneye neyin ne olacağının garantisi yok. En kötüsünü de hesaba katarak düşünebilirsin. Zor bir karar umarım gönlünce olur.
Dediğin gibi seneye ne olacağı belli değil. Okulların akıbeti de belirsiz. Açılırsa 12 ve 11 sorulur ama açılmazsa sadece on birinci sınıfın ilk döneminden AYT sınavı olmak zorunda bu da kalitesiz bir sınav demek. Hayırlısı diyelim.

Geri
Yukarı