Sayısal bölüm zor mu?

Hocam 11. sınıfa geçince parabol, trigonometri yapabiliyorsa eşit ağırlığı bırakıp sayısala mi gececek? Dediğiniz pek mantikli değil gibi. Seçimini yapması için erken olduğunu düşünmüyorum.10. sınıfta karar vermeli.

Hocam sayısal bölümü sayısal yapan bu konular. 10. sınıfta daha sayısalın asıl konularına dair hiçbir şey bilmiyorken karar vermesinin sağlıklı olacağını düşünmüyorum. Kaldı ki 10. sınıftan sonra 11'de alan değiştirirse bir şey kaybetmez çünkü dediğim gibi henüz sayısala dair ciddi bir şey görmemiş olacak. Sıfırdan alan seçmekten pek bir farkı olmaz. 11. sınıfta fen konularına kafasının bastığını görüp hâlâ eşit ağırlıkta kalması sizce mantıklı olur mu? Ben de bu sene YKS öğrencisiydim. Sonradan kendi yetenekleri doğrultusunda alan değiştiren çok arkadaşım oldu hiçbiri de pişman olmadı. Sayısal zormuş deyip son senede kaçmak için eşit ağırlığa geçenlerden bahsetmiyorum bu arada. Kişinin kendi yeteneği doğrultusunda alan değiştirmesi.

@yusufemreözdemir sayisali sayısal yapan konular bunlar, evet doğru ama zaten 11. sınıf müfredatı yeterince ağır bu yüzden ne kadar erken alan değişirse değişsin -hizli bir şekilde değişiyor mu bilmiyorum- öğrenci yipranicak. İşin arkadaş, sınıf boyutundan bahsetmiyorum bile. Diyebilirsiniz ki eğitim daha önemli ama öyle olmuyor işte. Bu şekilde bakarsak daha önemli konular olan limit, türev integrali de görmemiş olacak ki bunlar 12. sınıf konuları. Öğrenci 12. sınıfa geçmeden bunları da görmeyecek ve zorluğu bilmeyecek.

Konu bazında düşünmektense değerlendirme yapmaktansa sayısal zeka olarak değerlendirme yapılmasını daha mantıklı buluyorum. Bu şekilde öğrenci 10. sınıfta sayısal seçip secmeyecegine karar verebilir.
11. sınıfta fen konularına kafasının bastığını görüp hâlâ eşit ağırlıkta kalması sizce mantıklı olur mu?
Bu kısımda ne demek istediğinizi anlayamadım. Eşit ağırlık seçerse zaten fen dersleri görmeyecek, öğrenci burada eşit ağırlıkta başarılı olup olamayacağını degerlendirebilir öğrenci.

Yeni konular

Geri
Yukarı