Sayısal bölüm zor mu?

Aslında sayısalım pek iyi değil ve zorlanıcağımı düşünüyorum. Ancak farklı bir bölümde bana göre bir meslek yok.

Herkese merhabalar. Bugün farklı bir konu açayim dedim. 10. sınıftayım ve alan seçme vakti geldi. Hayalim bilgisayar mühendisliği olduğu için sayısal istiyorum. Ancak sayısal derslerim pek iyi değil. Sizce sayısal bölüm çok mu zor. Gidilir mi? Çok kararsızım.
Sayısal bi bölüm istiyorsan sayısal derslerde hangisinde iyiysen onun ağırlığı olduğu bir bölüm seç. Mesela bilgisayar müh. matematik üzerine çoğuklukla. Elektrik müh. Fizik tıp zaten biyoloji kimya. Böyle yaklaşırsan konuya bölümü okurken zorluk çekmessin fazla

EA okumuş ve üniversite mezunu biri olarak sana tavsiyem mutlaka sayısalı seçmen. Ya da dil bölümünü seçebilirsin. İş aramaya başladığın zaman farkını görürsün. Artık EA olup bu bölümlerden mezun olanların yapması gereken işleri bile mühendislere vermeye başladılar haberin olsun kardeşim.

Sayısalım pek iyi olmasada tek seçenek sayısal seçip sıkı çalışmak olucak heralde. Yarın kağıdı veriyorum hayırlı olsun. Teşekkürler herkese.

Sınava son 3 ay kala sayısaldan EA ya dönen biri olarak kararını çok iyi ver. Benim kimya ve biyolojim iyiydi ama fiziğim çok kötüydü. Yaparım sandım yapamadım, sınav senesi yapamadığım için çalışasım gelmedi fiziğe. Baktım eşit ağırlık derslerim sayısaldan daha iyi eşit ağırlığa geçtim ama sürem az kaldığı için bir senem boşa gitti. O yüzden kararını çok iyi ver.

Sayısalda temelin sağlam olmalı, şimdiden sağlam tut. Sağlam tutmaktan kastım kendini bunalt, ders çalışma programı yap falan demiyorum. Anla, bil konuları. Üniversite okurken, temelden atladığın konuyla ilgili püf noktaları zorluk çıkartır. İleride soru çözümüne baktığında "bu ifade nereden geldi şimdi?" dememen gerek :) ben de mühendisim, sözel ezberlemektense formülle, işlemle sonuca gitmek daha basit geliyor. Sonuca gelirsek; tabii ki okunur ve geleceğin için mantıklı bir tercih olur.

Sayısal bölüm için illa kişide sayısal zeka olmasımı gerekiyor? İstekle olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı