Sayısal çok mu zor?

Hey slim

Centipat
Daha fazla  
İki gün önceye kadar eşit ağırlık seçmek istiyordum ama çevrem sürekli sayısalın daha iyi olduğunu söylüyordu. Biraz araştırınca gerçekten de geleceğin mesleklerinin ve en fazla kazanan mesleklerin büyük bir kesiminin sayısalda olduğunu gördüm. Fen bilimlerine her zaman bir ilgim vardı ama lisede bu biraz arka planda kaldı. Matematiğim ise orta okul altıncı sınıf itibariyle pek iyi değil. Sizce sayısal seçmeli miyim, çok fazla zorlanır mıyım?

Öncelikle sayısal ya da sözel bölümünü seçmeden önce istediğin meslekleri bir kenara yaz. İlk etapta sadece kazandığı paraya ya da meslek çeşitliliğine bakmamanı öneririm. Kafanda bazı meslekler oluşmaya başladıktan sonra halâ sayısalı tercih edeceksen de şimdiden söyleyeyim, çalışana zor değil. Ancak istikrarını bozmaman lazım. Zorluk kolaylık tamamen kişiseldir ancak çalışan hepsini yapabilir.

Öncelikle sayısal ya da sözel bölümünü seçmeden önce istediğin meslekleri bir kenara yaz. İlk etapta sadece kazandığı paraya ya da meslek çeşitliliğine bakmamanı öneririm. Kafanda bazı meslekler oluşmaya başladıktan sonra halâ sayısalı tercih edeceksen de şimdiden söyleyeyim, çalışana zor değil. Ancak istikrarını bozmaman lazım. Zorluk kolaylık tamamen kişiseldir ancak çalışan hepsini yapabilir.
Aslında mimar olmak istiyorum. Her yönüyle istediğimi bana veren bir meslek.

İdeallerin ve hedeflerin hangi meslek grubuna yakınsa o bölümü seçmen senin için avantajdır. Eğer temelim yok diyorsan ve kendine güveniyorsan, gerçekten istiyorsan bu gelecek yıla kadar sağlam bir temel atabilirsin. Fakat zaten çalışmazsan @Lee Yubin un dediği gibi her bölüm zor gelir sana. İş sende bitiyor.

Aslında mimar olmak istiyorum. Her yönüyle istediğimi bana veren bir meslek.

Tekrar düşün derim, sıralamaları aşırı düştü, çok zor gecen gündüzün yok sürekli maket proje yapıyorsun. Ben mimarlığı bıraktım 2. senemde Elektrik elektronik mühendisliğine geçtim.

Geri
Yukarı