Sayısal temeli iyi olmayan 11. sınıf öğrencisi nasıl çalışmalı?

nobodyxs

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 2 gün sonra okullar başlayacak ve benim matematik ve kimya temelim zayıf olmasına rağmen ben sayısal seçtim ama fiziğim iyidir ve çok da severek yaparım. 9 ve 10. sınıfta çok eksiğim var bu derslerde özellikle 9'da çünkü Online eğitim zamanıydı ve ben hiç ders dinlemedim. 11. sınıfta da herkes 11. sınıfa odaklan TYT'ye sonra bak falan diyor ama ben 9 10'un matematik TYT konularını bilmeden nasıl AYT konularını yapacağım? Kimyada da mol dışında pek sıkıntım yok aslında formüller vesaire iyi bilirim ama mol temelim yok. Matematikte problemleri yapamıyorum. Sizce nasıl çalışayım? Hafta içi AYT okuldakilerin tekrarını yapıp hafta sonu TYT mi çalışayım yoksa TYT'yi tamamen yaza mı bırakayım? Kaç saat çalışayım hangi konuya çalışayım bilmiyorum. Başka önerileriniz varsa duymak isterim ve matematikten de benim seviyem için kaynak söylerseniz harika olur.

Bende aynı durumdayım bunu hocalarıma danıştım ve TYT'e 15 tatilde başlamamı özellikle matematik çalışmam gerektiğini ama şu an 11 konularını iyi öğrenmem gerektiğini söylediler. İmam hatipteyim ve inanılmaz zorluyor beni eve gelince Max 4 saat çalışabiliyorum bunun 1 saatini TYT matematiğe ayırıyorum. 49 günde TYT kitabı kullanıyorum sanada tavsiye ediyorum. Şu anki aklım olsaydı 10.sınıfın yaz tatilinde çalışırdım ama çalışmadım şimdi de telafi etmeye çalışıyorum. Bu yaz tatilide TYT'i olabildiğince hallet hatta eksiğin kalmasın 12 de çok zorlanırsın. Fizik için fizikle barış ı izle, matematikte rehber ya da mert hocayı dinle, kimyada benim hocamı öneririm. Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi çalışmalar:]

Geri
Yukarı