Sayısal vs Eşit ağırlık

Mkk7

Yoctopat
Daha fazla  
Tıp istiyorum internetteki puan hesaplama sitelerine bakınca sayısal seçince ilk 20 bine eşit ağırlık seçince ilk 4 bine girdiğini görüyorum. Eşit ağırlık seçip tıpa girebilir miyim?

Sayısal dersleriniz nasıl? Ayrıca eşit ağırlık okursanız Kimya, Biyoloji, Fizik açığını kapatabilecek misiniz?

Tıp istiyorum internetteki puan hesaplama sitelerine bakınca sayısal seçince ilk 20 bine eşit ağırlık seçince ilk 4 bine girdiğini görüyorum. Eşit ağırlık seçip tıpa girebilir miyim?
Önceden Sayısal ve TM için ayrı kitapçıklar vardı. Şimdi ortak kitapçık olduğu için önemi kalmadı. Sen TM seçsen bile sayısal sıralamanda olacak. TM seçtiğin için Tıp Fakültesine alınmama durumun olmaz. Ancak TM okurken sayısal derslere ağırlık vermen zor. Eğer hedefin tıpsa sayısal seçmeni öneririm.

@Mkk7 arkadaşların dediği gibi okuduğun alana bakmazlar, puanına bakarlar. İstersen Yabancı Dil oku ama gir sayısal çöz, farketmez.

@Mkk7 Bölüm hangi puan tipinden alım yapıyorsa ona bakarlar. Örneğin mühendislik okumak isterseniz SAY puanına bakarlar.

Şöyle bir gerçek de var ki kazanmakla bitmiyor. Bir de bu bölümü okuması var. O nedenle sayısal dersleriniz zayıfsa bölüm derslerine daha fazla kafa yormanız gerekecek, unutmayın.

İmkansız mı derseniz tabii ki değil ama türev integral bilmeyen birinin mühendislik okuduğunu düşünün.

Geri
Yukarı