Sayısalcıyım Hangi Meslek ?

Kardes iyi calis iyi bi liseye git. Meslek lisesine gitmeni tavsiye etmem sana meslek felan ogrenirsin derler ama haftada ort. 40 saat der gorursun universite sinavina çalışırken vakit bulamazsın aldigin eğitim hiç iyi olmaz. Ama meslek seçme konusuna gelirsek yazilim muhendisligini secebilirsin kendini nekadar geliştirirsen cok kolay is bulursun

Liseye başlayınca kafanda şekillenir. Mühendislik istiyor isen iyi bir okul için çok çalış. Tıp, bilgisayar bunlar çok iyi alanlar.

Daha önünde 4 yıl var. Gidip ders çalış burada bunları yazacağına. Eğer çalışmazsan bu arayışların boşa olur. Ben 11. sınıfa gidiyorum keşke lise 1'den itibaren başlasaydım diyorum. Önerime uy ve günü gününe ders çalış. Her yıl bittiğinde o yıldan bir eksik bırakma. Sonrası kolay. Tüm meslekler zaten önünde olacak. İstediğin bir yere gidersin.

Meslek lisesi okumak kötü bişey değil tam tersi bence daha iyi eğer aklında tıp gibi yüksek bi bölüm yoksa. Ben bilişim okudum meslek lisesi olarak ve şuan özel bi üniversite de tam burslu olarak okumaktayım ve LYS' ye bile girmedim benim için kolay oldu. Çoğu ilk okul arkadaşlarım anadolu liselerine gittiler ve üniversite sınavında istedikleri yer tutmadı diye biyere giremediler. Ha anadolu kötü demiyorum ama meslek avantajlı. Bakın yurt dışında (Almanya) devlet çocukları daha çok erken yaşlarda eğiliminin veya neler ile oynayıp uğraştığını öğrenip ona göre sadece o işte uzmanlaşmasını ve sadece onun gelecek mesleği ile ilgili dersleri öğrenmesini sağlıyorlar. Uzun lafın kısası eğer bilgisayar mühendisliği düşünüyosan durma devam et. Ülkemizde tonla okul bitirmiş ama bi cacık bilmeyen kişi sayısı bi hayli fazla. :)

Meslek lisesi okumak kötü bişey değil tam tersi bence daha iyi eğer aklında tıp gibi yüksek bi bölüm yoksa. Ben bilişim okudum meslek lisesi olarak ve şuan özel bi üniversite de tam burslu olarak okumaktayım ve LYS' ye bile girmedim benim için kolay oldu. Çoğu ilk okul arkadaşlarım anadolu liselerine gittiler ve üniversite sınavında istedikleri yer tutmadı diye biyere giremediler. Ha anadolu kötü demiyorum ama meslek avantajlı. Bakın yurt dışında (Almanya) devlet çocukları daha çok erken yaşlarda eğiliminin veya neler ile oynayıp uğraştığını öğrenip ona göre sadece o işte uzmanlaşmasını ve sadece onun gelecek mesleği ile ilgili dersleri öğrenmesini sağlıyorlar. Uzun lafın kısası eğer bilgisayar mühendisliği düşünüyosan durma devam et. Ülkemizde tonla okul bitirmiş ama bi cacık bilmeyen kişi sayısı bi hayli fazla. :)
Galiba en iyi cevap bu oldu. :)

Arkadaşlar ben matematik dersini acaip çok seviyorum ve başarılıyım da. Hangi mesleği seçmeliyim ? Bilgisayar mühendisliği var aklımda. 8. sınıf öğrencisiyim.
Liseye geç görürsün :D çok ardaşım ilk okulda matematiği 90 üzeriydi liseye geçtiler 50 alsalar şükrediyolar ilk okula gittiğin için çok erken meslek seçimi yapman.

Liseye geç görürsün :D çok ardaşım ilk okulda matematiği 90 üzeriydi liseye geçtiler 50 alsalar şükrediyolar ilk okula gittiğin için çok erken meslek seçimi yapman.

Evet. Bizim zamanımızda ilkokulda herkes takdir alıyordu. Almayanı dövüyorlardı. :) Şimdi benden küçük kuzenlerimin notlarını görünce çok şaşırıyorum. Biz full çekiyorduk yav ilkokulda kırık ders de ne demek? Bence iyi olduğun derslerden ziyade sevdiğin şeylere yönel. Benim tarihim iyiydi mesela ve dersten zevk alırdım ama hiç tarih ile ilgili bi meslek düşünmedim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı