Sayısalda zorlanıyorum

Selamlar.

Ben 11. sınıf sayısal okuyorum ama çok zorlanıyorum. Matematik dışında diğer sayısal dersleri yapamıyorum. Eşit ağırlık geçmeyi düşünüyorum. Ama ileride yazılım veya dijital oyun tasarımcılığı bölümümlerinden birinde okumak istiyorum. Eşit ağırlık seçersem üniversitede bu bölümleri seçebilir miyim?
Bence sayısaldan devam et. Sadece kendine inan ve ben yaparım diyerek ders çalış. Sonrasında devamı gelir zaten.

Bence sayısaldan devam et. Sadece kendine inan ve ben yaparım diyerek ders çalış. Sonrasında devamı gelir zaten.

Bu karantina döneminde dersleri iyice saldım nasıl toparlayacağımı bilmiyorum.
Sorununuz süre. 5-6 saat ders çalışmak benim okulumda -ankara’da iyi bir devlet lisesi- ve dershanemde -herkes derece potansiyelliymiş gibi davranan hocalar- başlangıç seviyesiydi. Benim arkadaşlarım günde 10 saati görürdü.

5 6 saat çalışmak benim için imkansız gibi bir şey 5 6 saat çalışmam için yarın sınavımın falan olması lazım beni ders çalışmaya iten hiçbir şey yok maalesef.
İnsanların cesaretini kırmayın, hele şu dönemde olan gençlerin cesaretini.
2. olarak eşit ağırlık seçme orada bir bölüm istemiyorsan. Matematik, kimya ve biyoloji çalıştığında karşılığını alacağın dersler. Fizik öyle değil nankör. Ancak çalışıp analitik düşünmeyi öğrenirsen her sorusunu çözersin. Derece öğrencisiydim.

Bence hemen pes etme. Kimya çok zor değil çalışınca karşılığını aldığın bir ders. Biyoloji tekrar yaparsan direk kaparsın. Bir fizik zor 11.sınıfta. Ben de lise 3'üm tek fizikte zorlanıyorum ama ara tatilde onu da halledeceğim. Bence sayısaldan vazgeçme çalışmaya devam et.

Ders çalışmayı kendime sevdiremiyorum bir türlü, hiçbir isteğim yok içimde ders çalışmaya dair. 1 saat çalışabilirsem çalışabiliyorum. Şu sıralar ders çalışmak işkence gibi geliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı