Trigonometri de zorlanıyorum

288313

Hectopat
Yer
Finlandiya/Helsinki
Arkadaşlar 11. sınıfım haftaya sınavlar başlıyor ve matematiğe asılmam lazım. Trigonometri çıkacak sınavda ama bayağı zor geliyor bana sayısalcıyım bir de. Sizlerde zorlandınız mı bu konuda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben zorlanmadım ama genel olarak zor bir konudur. Üniversite sınavına çalışırken önce basit bir trigonometri kitabı çözmüştüm, sonra Apotemi çözdüm. Sağlam oturmuştu. Bu arada bütün bir kitap değil böyle 70 sayfalık bir şeydi. Benim dönemimde bir de logaritmalı versiyonları falan vardı ucube gibiydi şu an daha kolay.

Biraz ezber yap yeter. Çok zor bir konu değil. Logaritmada dizilerde nasıl ki belli formülleri öğrenip uygulaman gerekiyorsa trigonametride de aynı şekilde uygun formülü bulup uygulaman gerekiyor. Çok kasmanı gerektiren bir konu değil.
Birim çemberi iyi öğren. Birim çemberi iyi öğrenirsen trigonametrinin çoğunluğunu kavramış olursun.

Hocam bende 11.sınıfım ve bende biraz zorlanıyordum. Öncelikle size "Sonuç Yayınları'nın trigonometri kitabını almanızı öneririm. En kolay seviye kitap bu diye biliyorum. Ayrıca Youtube'dan izleyebilirsiniz.

Bu da kitabın linki. Biraz geç gördüm kusuruma bakmayın.

Sonuç yayınları bende var, video çözümleri güzel ve faydalı, bu yüzden tavsiye ederim. Ama analatik geometri video çözümleri berbat.

Yeni konular

Geri
Yukarı