Sayısaldan eşit ağırlığa geçmek mantıklı mı?

eyyüp sabri

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 10.sınıfı bitirdim ve 11'e geçeceğim. 10.sınıfta bölüm seçimi var ve ben sayısal seçtim fakat daha sonra fizik, kimya yapamamaya başladım. Eşit ağırlığa dönmek istiyorum ama eşit ağırlıktan da hukuk var ve ben hukuk okuyup avukat olup işlerimin rast gitmemesinden korkuyorum. Malum avukatların durumu ortada. Sayısalda doktor olup sıkıntı yaşaman daha az var ama avukatlıkta sorun yaşar mıyım? Hukuk okuyan var mı aranızda?

Son düzenleyen: Moderatör:
"Varacağın yeri bilmiyorsan hangi yoldan gittiğinin bir önemi yoktur" demiş üstadlardan birisi.

Sen bence ilk olarak ne istiyorsun onu belirle de, sonra sayısal, eşit ağırlık seçimini yaparsın.
"Sayısalda doktor olup" diyorsun, eğer gerçekten doktorluk hedefin varsa bu hedef için o yapamıyorum dediğin fizik kimyanın içinden geçmen lazım.

Arkadaşlar ben 10.sınıfı bitirdim ve 11'e geçeceğim. 10.sınıfta bölüm seçimi var ve ben sayısal seçtim fakat daha sonra fizik, kimya yapamamaya başladım. Eşit ağırlığa dönmek istiyorum ama eşit ağırlıktan da hukuk var ve ben hukuk okuyup avukat olup işlerimin rast gitmemesinden korkuyorum. Malum avukatların durumu ortada. Sayısalda doktor olup sıkıntı yaşaman daha az var ama avukatlıkta sorun yaşar mıyım? Hukuk okuyan var mı aranızda?
Güzel kardeşim sınava 15 gün kala bile bölüm değiştiren arkadaşlarım var. Tabii ne kadar doğru orası tartışılır. Önemli olan almış olduğun kararı gerçekten isteyip istemediğin. Yani hukuk istiyorsan gerçekten isteyip istemediğini, severek yapıp yapmayacağını sorgula, iş imkanı var mı diye değil. Unutma bir mesleği severek yapman alanında başaralı olmak için avantaj sağlar. Alanında başarılı olmakta iş imkanı sağlamaz mı peki? 😉 Yalnız şunu belirtmek isterim İş imkanı olarak tek boyutlu bakma. Ne de olsa istediğin işi yapabileceğin tek yer ülkemiz değil ya. Umarım hakkında hayırlısı olur. 🙂

Geri
Yukarı