Sayısaldan eşit ağırlığa geçmek mantıklı mı?

CBum

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Alanya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 3 3100 - Anakart: Gigabyte B450M-S2H - Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX 6600 - RAM: Adata XPG Gammix 8GB 3200MHz (x2) - SSD: GeIL Zenith R3 High Performance 512GB - HDD: WD Blue 1TB 7200RPM - Kasa: Dark Diamond Pro Mesh - PSU: High Power 500W 80+ Bronze - Monitör: Asus TUF Gaming VG259QR 165HZ 1 ms

İşletim Sistemi: Windows 11 Pro

Telefon: Samsung Galaxy A52
Merhaba, sayısal alanından bilgisayar mühendisliği bölümünü çok istiyordum fakat bana 1 sene çalışarak AYT fen kısmını halledebilmek çok da gerçekçi gelmiyor açıkçası. EA alanına geçmek mantıklı mı? TYT ve AYT matematiğini hallederim. Sosyal zaten kolay, edebiyat da bir şekilde ezberlenir. İleride eğer kafamı taşlara vurmayacaksam EA'a geçmek aşırı mantıklı geliyor. Sıralama hedefim 5.000 ile 15.000 arası EA için. Psikoloji, hukuk, iktisat gibi bölümlerde iş imkanı kötü değilse okurum gibime geliyor. Bu sene sınava gireceğim ve AYT fen kısmını halledeceğim kesin olsaydı kesinlikle sayısal seçerim ama işte...

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Hocam eşit ağırlık geçmeyip sayısalda kalın. Fen hallediliyor. Sadece düzenli çalışmalısınız. Biyoloji tamamen ezber, Kimya biraz işlem dışında formül ezberi, Fizik zaten formül ezberi. Gidip hukuk okursanız bilgisayar mühendisliği olayı yıllar sonra düşündürür sizi. "Acaba çalışsam olur muydu?" diye. Mesleği bir şekilde halledersiniz ama bu olay gece yatağa kafanızı koyduğunuz anda sizi mutsuz eder.

@borisyeisar @Nazım Paşa etrafımda akademik anlamda bilgisine güvendiğim kişiler de aynı sizin gibi düşünüyor. Sayısalda kalacağım yüksek ihtimalle.

Bu tarz o
@borisyeisar @Nazım Paşa etrafımda akademik anlamda bilgisine güvendiğim kişiler de aynı sizin gibi düşünüyor. Sayısalda kalacağım yüksek ihtimalle.
Bu tarz olaylarda başkasının bilgisiyle karar vermeyin. Kendiniz düşünün, istediğim mesleği yapmayıp başka meslek yapabilir miyim? diye sorun.

Bu tarz olaylarda başkasının bilgisiyle karar vermeyin. Kendiniz düşünün, istediğim mesleği yapmayıp başka meslek yapabilir miyim? diye sorun.
Asla yapamam bu arada, ezber yeteneğim falan da yetersiz EA için.

Yeni konular

Geri
Yukarı